Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Miał ponad 3,5 promila alkoholu i prowadził auto. Został zatrzymany przez przypadkowego świadka

2022-10-11 09:09:40 (ost. akt: 2022-10-11 09:15:54)
Kierowca trafił do aresztu. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kierowca trafił do aresztu. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas. W niedzielę rano przypadkowy świadek zatrzymał na terenie Mławy nietrzeźwego kierującego seatem. 47-letni kierowca miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jadąc wiaduktem, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, wjechał na pas zieleni i uderzył w barierki ochronne.

Przypadkowy świadek odebrał kompletnie pijanemu mężczyźnie kluczyki i powiadomił Policję. Kierowca seata jechał wiaduktem, nie panując nad pojazdem. W pewnym momencie zjechał z jezdni na pas zieleni i uderzył w barierki ochronne.

Zatrzymany 47-letni mieszkaniec powiatu mławskiego miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak oświadczył interweniującym policjantom, nocą pił wódkę u znajomych, kilka kilometrów dalej, potem postanowił wrócić do domu.

Zamiast do domu, trafił jednak do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Odpowiedzialne zachowanie przypadkowego świadka dowodzi zasadzie, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie. Jeśli widzisz niebezpieczną sytuację, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację Policji.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB