Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Malarstwo w Galerii „13”

2022-09-20 09:34:24 (ost. akt: 2022-09-20 09:38:34)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

Galeria „13” zaprasza na 175. wystawę czasową. Jej bohaterką będzie Andżelika Kępa i jej wystawa pt. „Mławski rozdział”. Wernisaż zaplanowano na piątek 23 września 2022r. o godz. 18 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Materiał wystawy liczy 30 dużo formatowych prac wykonanych za pomocą ołówka i farb akrylowych na kartonie i tekturze. Tematyka to portrety ludzkie i martwa natura.

Jak sama autorka powiedziała jest to podsumowanie do chwili obecnej jej działalności artystycznej w postaci dużej, profesjonalnej wystawy w Galerii „13”.

Dzieła Andżeliki urzekają nie tylko wielkością i rozmachem ale także dojrzałością artystyczną, starannością wykonania i emanują duchowo na odbiorcę.

Andżelika Kępa to urodzona w Mławie, mieszkanka miejscowości Grądek w gm. Szreńsk. Szkołę podstawową ukończyła w Proszkowie, gimnazjum w Szreńsku, zaś liceum w Mławie. Od października studentka pierwszego roku grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W Gimnazjum była laureatką ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego. Swoją przygodę z kredkami i papierem rozpoczęła w szkole podstawowej. Jej prace można było oglądać na przestrzeni lat na szkolnych wystawach.

Ostatnie parę lat to intensywna praca nad doskonaleniem warsztatu pod okiem Anny Pietruś-Bral, która zaowocowała dostaniem się na wyższą uczelnię artystyczną.

W czasie wernisażu będzie można bliżej poznać autorkę prac, jej osiągnięcia, plany życiowe, posłuchać dobrej muzyki i wierszy oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Wystawę można oglądać do 7 października 2022r.
Zaprasza i poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”. Miejsce przyjazne ludziom i kulturze.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB