Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Na Osiedlu Młodych odbył się militarny piknik charytatywny [zdjęcia]

2022-09-14 11:55:00 (ost. akt: 2022-09-14 11:55:08)

Autor zdjęcia: Maria Gawlikowska

Podziel się:

Podczas militarnego pikniku charytatywnego, który odbył się w sobotę 10 września na Osiedlu Młodych w Mławie zbierano pieniądze na dwójkę chorych dzieci Oleńkę Wesołowską i Oskarka Zawolskiego. Uzbierano ponad trzy tysiące złotych.

— Piknik uważam za udany. Obecni byli wszyscy zaproszeni do udziału w naszym przedsięwzięciu. Atrakcji nie zabrakło. Dziękuję uczestnikom i sponsorom za pomoc w realizacji charytatywnego pikniku militarnego, a szczególnie moim przyjaciołom z GRHLC Mława — krotko posumował akcję Szymon Wyrostek, przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych w Mławie.

Impreza rozpoczęła się 10 września o godz. 15:00. W pikniku wzięło udział ponad 30 rekonstruktorów cywilnych i militarnych z Mławy, Przasnysza, Krasnosielca i Malborka. Były stoiska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Mławy i 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.

Poza tym strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Natomiast na stoisku jednostki wojskowej 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza można było podziwiać sprzęt wojskowy.

Na pikniku militarnym byli również mławscy rekonstruktorzy, którzy wspaniale urozmaicili imprezę swoją obecnością, kostiumami i dodatkami. Grupa Rekonstrukcyjna Historycznej Ludności Cywilnej Mława nie tylko wystawiła swoje stoisko, ale też odegrała kilka scen z życia przedwojennej Mławy.

Byli też członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Marienburg 152IR z Malborka, którzy zainscenizowali pocztę polową, gdzie zaprezentowali stare pocztówki.

Zaś stoisko sanitariuszy z przedwojennym sprzętem medycznym zaprezentowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza. Nielada atrakcją były przejażdżki Russo-Bałtem, czyli pojazdem bojowym Przasnyskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej. Gościem pikniku militarnego był między innymi Leszek Myślak, rekonstruktor z Krasnosielca, który grał m.in. w serialu „Korona Królów”.

Podczas imprezy można było poczęstować się przysmakami, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich Bogurzynianki z Bogurzyna i Parafianki z Żurominka. Piknik prowadził DJ Flishika, więc nie zabrakło nastrojowej muzyki. Jeśli komuś brakowało słodyczy, mógł skorzystać z waty cukrowej, którą specjalnie dla dzieci kręcił... Poseł na Sejm RP Arkadiusz Iwaniak.

Nad porządkiem czuwali wolontariusze z Koła Szkolnego Wolontariatu Zespołu Szkół nr 3 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie, którzy rozdawali przy okazji plany lekcji.

Organizatorami imprezy był zarząd Osiedla Młodych nr 15 i Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława.

Głównym celem pikniku była zbiórka charytatywna na rzecz dwojga dzieci — Oleńki Wesołowskiej i Oskarka Zawolskiego. Łącznie zebrano 3.153,72 złotych.
red.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB