Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Nietrzeźwi kierowcy. Jeden spowodował autem kolizję w Mławie, drugi jeździł motocyklem po gminie Wieczfnia Kościelna

2022-09-12 13:08:47 (ost. akt: 2022-09-12 13:14:44)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Podziel się:

Jeden z nietrzeźwych kierowców spowodował kolizję drogową na ul. Żwirki w Mławie. Drugi jeździł motocyklem, po tym jak wypił „kilka piw.” Obu zatrzymanym w weekend grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 10 września rano, na ul. Żwirki w Mławie, doszło do kolizji drogowej. Kierujący volkswagenem mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzające go BMW. Kierowca z BMW wezwał patrol Policji.

— Jak się okazało w trakcie interwencji, kierujący volkswagenem 28-letni mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia wieczorem, na terenie gminy Wieczfnia Kościelna, patrol z posterunku Policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego motocyklem.

28-letni mieszkaniec powiatu mławskiego nie miał uprawnień do kierowania. Pojazd nie był ubezpieczony i zarejestrowany, a kierowca miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami stwierdził, że wypił kilka piw i chciał pojeździć po okolicy.

Obu zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB