Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

TRWAJĄ KONTROLE DRÓG W REJONACH SZKÓŁ. WNIOSKI TRAFIAJĄ DO ZARZĄDCÓW

2022-08-12 12:59:10 (ost. akt: 2022-08-12 13:00:57)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci ruchu drogowego prowadzą szczegółowe kontrole dróg w rejonie szkół. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończy się 19 sierpnia. Wnioski z kontroli są przekazywane na bieżąco zarządcom dróg, w celu usunięcia nieprawidłowości dotyczącej infrastruktury i oznakowania.

Uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, są szczegółowo opisywane w protokole pokontrolnym. Wnioski z przeprowadzonej lustracji są przekazywane na bieżąco właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień.

Podczas kontroli, najczęstsze nieprawidłowości to brak znaków drogowych ostrzegawczych A-17 „dzieci” i tabliczki wskazującej, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci T-27, tzw. ”Agatka”. Zasłonięty znak D-6 „przejście dla pieszych” przez przydrożną zieleń.

Działania kontrolne potrwają do 19 sierpnia. Mieszkańcy mogą także zgłaszać swoje uwagi, co do stanu dróg w rejonach szkół, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię zgłoszenia - niewłaściwa infrastruktura drogowa.
Asp. szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB