Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

DROGI W REJONIE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH POD LUPĄ

2022-08-05 10:00:00 (ost. akt: 2022-08-05 10:25:20)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Policjanci mławskiej drogówki przeprowadzili już pierwsze lustracje dróg w rejonie szkół i placówek oświatowo wychowawczych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończy się 19 sierpnia.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego kontrole.

Celem lustracji dróg jest sprawdzenie zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu i geometrii drogi, przed „pierwszym dzwonkiem szkolnym”.

Spostrzeżenia i uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostaną ujęte w protokole pokontrolnym.

Wnioski z przeprowadzonej lustracji na bieżąco będą przekazywane właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień.

Podczas pierwszych kontroli najczęstsze nieprawidłowości to brak znaków drogowych ostrzegawczych A-17 „dzieci” i tabliczki wskazującej, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci T-27, tzw. ”Agatka”.

Zasłonięty znak D-6 „przejście dla pieszych” przez przydrożną zieleń. W jednym przypadku policjanci będą wnioskować o wyznaczenie w rejonie szkół znaku drogowego poziomego P-10 „przejście dla pieszych”.
Asp. Aneta Prusik


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB