Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

PIŁEŚ, NIE WSIADAJ ZA KIEROWNICĘ

2022-07-11 15:08:16 (ost. akt: 2022-07-11 15:09:44)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Pomimo apeli o trzeźwość za kierownicą, wciąż niestety nie brakuje kierowców, lekceważących tą podstawową zasadę. W sobotę wieczorem, na ul. Studzieniec w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał młodego kierowcę forda, który w organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu.

W tym rejonie Mławy patrol ruchu drogowego prowadził wzmożone działania kontrolne stanu trzeźwości kierujących. O godz. 20.20 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fordem.

25-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policja ostrzega – nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Już niewielka ilość alkoholu powoduje zmiany w zachowaniu i percepcji, osłabienie koncentracji.

Na drodze ta chwila nieuwagi, dekoncentracji, może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Czasu nie da się cofnąć. Da się natomiast zaplanować bezpieczny powrót z grilla czy innej imprezy. Prosta zasada – piłeś, nie wsiadasz za kierownicę.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB