Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Pijany kierowca potrącił rowerzystę i uciekł

2022-06-08 11:44:10 (ost. akt: 2022-06-08 11:49:42)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Na drodze Luszewo – Radzanów w poniedziałek doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego autem, który odjechał, nie udzielając rannemu pomocy. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Był pijany, znieważył interweniujący patrol. Został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, chwilę po godz. 17.00, jadący w kierunku Radzanowa 66-letni rowerzysta został potrącony przez wyprzedzające go volvo.

Rowerzysta upadł na jezdnię. Pierwszej pomocy udzielił mu przypadkowy świadek. Rowerzysta był trzeźwy. Kierowca volvo odjechał z miejsca zdarzenia. Jeden z interweniujących patroli, kilka minut później odnalazł na terenie pobliskiej miejscowości uszkodzone volvo oraz jego kierowcę.

Podczas zatrzymania 55-letni mieszkaniec powiatu mławskiego był pod wpływem alkoholu. Znieważał interweniujących policjantów, był agresywny, nie poddał się badaniu alkotestem. Pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu.

Kierowca został osadzony w policyjnym areszcie, a jego pojazd odholowano. Ranny rowerzysta doznał na szczęście jedynie niegroźnych urazów i jeszcze tego samego wieczoru opuścił szpital.

Zatrzymany 55-letni mieszkaniec powiatu mławskiego usłyszał wczoraj - 7 czerwca 2022 zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Został także ukarany za spowodowanie kolizji drogowej. Stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB