Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Mława dostanie 30 milionów zł na III etap alei św. Wojciecha

2022-06-01 07:56:33 (ost. akt: 2022-06-01 08:02:06)
Wiadomość przekazała burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu poseł Anna Cicholska

Wiadomość przekazała burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu poseł Anna Cicholska

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Wniosek Miasta Mława o dofinansowanie w wysokości 29.925.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych budowy III etapu al. Świętego Wojciecha został rozpatrzony pozytywnie.

Kwota 29.925.000 zł stanowi 95% szacowanej łącznej wartości inwestycji, wynoszącej 31.500.000 zł (1.575.000 zł to wkład własny miasta).

Tę radosną wiadomość przekazała Burmistrzowi Miasta Mława Sławomirowi Kowalewskiemu i mieszkańcom miasta podczas konferencji prasowej w Miejskim Domu Kultury w Mławie 30 maja 2022 r. Poseł na Sejm RP Anna Cicholska.

Burmistrz Sławomir Kowalewski wyraził swoją wdzięczność za kolejne wsparcie udzielone Mławie i życzliwość działającej w naszym regionie parlamentarzystki.

Trzeci odcinek al. Świętego Wojciecha w Mławie połączy ulicę Płocką z drogą krajową nr 7. Wraz z dwoma poprzednimi etapami traktu utworzy wygodny i bezpieczny ciąg komunikacyjny łączący ul. Graniczną z „siódemką”.

Planowana inwestycja obejmie budowę jezdni o szerokości 7 m, chodników o szerokości 2 m po obu jej stronach, ścieżki rowerowej o szerokości minimum 2 m po jednej stronie, odwodnienia drogi (kanalizacja deszczowa), sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego oraz zjazdów na przyległe nieruchomości.

Przypomnijmy, że w 2021 r. Miasto Mława pozyskało z pierwszego „rozdania” Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowania na modernizację Miejskiego Domu Kultury, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (20 mln zł) oraz na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Mławy i jego wymianę na ekologiczne, oszczędne, nowoczesne oświetlenie ledowe (3 mln zł).
Więcej zdjęć na profilu facebookowym Miasto Mława.
KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB