Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Mural na Dzień Dziecka

2022-05-30 09:08:31 (ost. akt: 2022-05-30 09:14:58)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

W środę 1 czerwca o godz. 11:00 na ogrodzeniu Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie zostanie oficjalnie „odsłonięty” nowy mławski mural.

Utrzymana w energetyzujących kolorach praca z gatunku street artu będzie inspirowała do aktywnego, wesołego, rodzinnego i przede wszystkim wolnego od uzależnień spędzania wolnego czasu.

Mural zostanie namalowany na betonowym ogrodzeniu okalającym szkołę od północy. Ma ono długość około 100 metrów i sąsiaduje z kompleksem boisk oraz terenem zieleni. Mural będzie przedstawiał różne dyscypliny sportu oraz zainteresowania związane z kulturą i sztuką.

Jego autorem jest Adama Walas, artysta, którego prace znajdują się w wielu punktach Warszawy (m.in. Stacja Muranów, Muzeum Polin), ale który także ma w swym portfolio dwa mławskie murale, w parku oraz na ogrodzeniu PEC, przy ul. Powstańców Styczniowych.

Nowy mural będzie wykonywał wspólnie z mławskimi dziećmi oraz członkami Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

Warto dodać, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2022.

Miasto Mława, realizując zadania w ramach tego program,u stawia m.in. na promocję zdrowia i edukację zdrowotną, w tym przeciwdziałania uzależnieniom.
KSM, OS/UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB