Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Nowa wystawa w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie

2022-05-12 08:25:47 (ost. akt: 2022-05-12 08:29:18)
Dzisiaj w MDK wernisaż wystawy Alaina Siwka

Dzisiaj w MDK wernisaż wystawy Alaina Siwka

Autor zdjęcia: Materiały MDK

Podziel się:

W czwartek 12 maja w Miejskim Domu Kultury w Mławie zostaną zaprezentowane prace autorstwa lokalnego twórcy Alaina Siwka. Instytucja kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych na wernisaż o godz. 17.00 do Galerii Foyer.

Jak piszą organizatorzy wystawy: "Powiedzieć o Panu Alainie, że ma wiele pasji, to stanowczo za mało. Każdej pracy potrafi poświęcić kilkadziesiąt godzin, a zakres jego zainteresowań wykracza daleko poza artystyczne. Interesuje się futbolem, wojskowością, techniką i motoryzacją, a nie obce są mu również fotografia i podróże.

Jak chyba każdy Francuz, a na pewno ten pochodzący z Szampanii, uwielbia również wina i zna się na nich niczym sommelier. Na jego obrazach możemy zobaczyć krajobrazy rodem z Prowansji i wybrzeża Atlantyku, ale również portrety, przedstawienia detali i nasze rodzime polskie pejzaże ukazujące okolice Mławy i Krainę Wielkich Jezior."

W Galerii Foyer autor zaprezentuje prace wykonane ołówkiem, pastelami i farbami. Ich tematyka nie będzie jednorodna. Wystawa ma na celu pokazanie szerokiego spektrum twórczości, inspiracji i stylu autora, który nie jest wzorowany na wielkich mistrzach, a wynika z własnych poszukiwań malarskich, które rozpoczął dopiero na emeryturze.

Wernisaż wystawy prac Alaina Siwka już dzisiaj - 12 maja o godz. 17.00 (Galeria Foyer, Miejski Dom Kultury w Mławie, Stary Rynek 13,)
Wstęp wolny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB