Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Bez kasku, zygzakiem z 3 promilami alkoholu w organizmie

2022-05-09 13:00:42 (ost. akt: 2022-05-09 13:07:16)

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Zatrzymany przez mławskich policjantów w Radzanowie motorowerzysta w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Za to nie miał kasku i jechał zygzakiem. 61-letni mieszkaniec powiatu mławskiego po zatrzymaniu przez mundurowych, tłumaczył, że jest trzeźwy.

Rozsądek, ostrożność i trzeźwość za kierownicą z pewnością nie dotyczy zatrzymanego w Radzanowie motorowerzysty, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

61-letni mieszkaniec powiatu mławskiego jechał zygzakiem, a do tego bez kasku. Po zatrzymaniu tłumaczył patrolowi ruchu drogowego, że jest trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w piątek 6 maja wieczorem. Patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór w Radzanowie, zauważył motorowerzystę, który jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Do tego bez kasku.

Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że 61-letni motorowerzysta miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

W rozmowie z policjantami twierdził, że jest trzeźwy. Oświadczył, że wypił jedynie cztery piwa. Jego jednoślad został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymanemu, nietrzeźwemu motorowerzyście grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławscy policjanci apelują o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych za kierownicą – dotyczy to także nietrzeźwych motocyklistów i motorowerzystów. Nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB