Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Uciekał przed policyjnym patrolem, trafił do aresztu

2022-04-21 13:55:41 (ost. akt: 2022-04-21 13:57:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podziel się:

Mławscy policjanci ruchu drogowego, po krótkim pościgu, zatrzymali 42-letniego kierowcę matiza, który, jak się okazało, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu nie chciał wyjść z pojazdu, został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj - 20 kwietnia wieczorem na terenie gminy Dzierzgowo. Patrol ruchu drogowego zauważył kierowcę matiza, który z prędkością ponad 100 km/h przejeżdżał przez teren zabudowany.

Policjanci wydali kierowcy sygnały do zatrzymania się, jednak ten, na widok patrolu ruszył do ucieczki. Chwilę później został zatrzymany. Nie chciał opuścić pojazdu, został jednak szybko obezwładniony.

Okazało się, że pojazdem kierował 42-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który poza kontrolą drogową zlekceważył także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu (ponad 0,40 promila).

Jego samochód odholowano. Kierowca matiza został osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB