Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Trafił do aresztu za kontrabandę

2022-03-18 12:07:06 (ost. akt: 2022-03-18 12:12:08)
Papierosy bez akcyzy znajdowały się w busie

Papierosy bez akcyzy znajdowały się w busie

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Policjanci z posterunku w Szydłowie ujawnili wczoraj i zabezpieczyli na terenie gminy wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte na rynku ponad 369 tysięcy zł. Towar należał do 44-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

— Podczas prowadzonych ustaleń, policjanci z posterunku w Szydłowie, na jednej z prywatnych posesji, ujawnili busa, którego przestrzeń ładunkowa, wypełniona była kartonami z zawartością papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy — poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Podczas przeszukania budynku mieszkalnego, policjanci odnaleźli kolejne kartony z papierosami.

W sumie zabezpieczono 130 takich kartonów z nielegalnym towarem, o wartości rynkowej ponad 369 tysięcy złotych. 44-latek, początkowo w rozmowie z policjantami, twierdził, że nie ma pojęcia skąd taki bus znalazł się na jego podwórku. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB