Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Bezpieczni w sieci

2022-03-07 08:26:48 (ost. akt: 2022-03-07 08:30:16)
Bezpieczny w sieci

Bezpieczny w sieci

Autor zdjęcia: materiały szkoły

Podziel się:

Tradycyjnie, jak co roku w lutym, w Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie zostali zapoznani z problemem cyberprzemocy. Dowiedzieli się jak postąpić, będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu.

Z okazji obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu uczniowie SP 7 zostali zapoznani z problemem cyberprzemocy. Dowiedzieli się między. innymi, jak postąpić, będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki. Wyjaśniono dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych. Omówione zostały zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych.

Szczególną uwagę zwrócono również na ilość czasu, jaką dzieci spędzają przed komputerem i jakie jest to niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do uzależnienia. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować, aby bezpiecznie korzystać ze stron internetowych, w tym z bardzo popularnych obecnie portali społecznościowych.

W klasach starszych zajęcia przeprowadził psycholog szkolny. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz odpowiadali na zadawane pytania.

Najmłodsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali filmy animowane pt. „3 2 1 Internet”. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom zagrożeń występujących w Internecie oraz to, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie.

Mamy nadzieję, że dzięki wielu działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.
Materiały szkoły

Bezpieczny w sieci

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB