Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Odbyła się 2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Mława

2022-03-03 10:09:28 (ost. akt: 2022-03-03 10:13:17)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Jeszcze w lutym odbyła się II sesja obecnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Mława. Szerszą działalność MRMM uniemożliwiają pandemia, zdalne nauczanie i liczne zachorowania na COVID-19. Radni nie mogą w pełni realizować swojej działalności.

Miejsca na spotkanie użyczyła dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 im. Józefa Piłsudskiego. Zgodnie z zaplanowanym porządkiem odebrano ślubowanie od nowych radnych, którzy dopiero teraz formalnie dołączyli do tego grona.

Podjęto decyzje w sprawie posługiwania się logiem rady i sposobu komunikowania się z młodymi mieszkańcami Mławy. Podsumowano też dotychczasowe działania, czyli udział w uroczystościach patriotycznych, upamiętnienie 100. rocznicy śmierci Zuzanny Morawskiej w Roku Zuzanny Morawskiej ustalonym przez Radę Miasta Mława w grudniu 2021 r., a przede wszystkim zaangażowanie w organizację mławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Młodzi radni wskazali tematy, którymi chcieliby zajmować się w najbliższym czasie, teraz czeka ich szczegółowe opracowanie form pracy.

Radni są pomysłowi i zaangażowani, bardzo poważnie traktują swoją pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta Mława.

Zawsze mogą liczyć na pomoc swojej opiekunki Zofii Kazimierskiej, Mariusza Dziubińskiego, opiekunów samorządów uczniowskich i dyrektorów szkół, a przede wszystkim na współpracę z Przewodniczącym Rady Miasta Mława Lechem Prejsem i Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim.
ZK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB