środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

W Mławie naprawiają drogi po zimie

2022-02-16 11:44:22 (ost. akt: 2022-02-16 11:49:59)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Częste zamarzanie i rozmarzanie wody jest przyczyną destrukcji nawierzchni bitumicznych i powstawania wyrw w jezdniach. Po zimie sytuacja na jezdniach w Mławie jest trudna. Miasto jednak na bieżąco reaguje i wypełnia ubytki zimną masą. Urzędnicy wiedzą, że to działanie doraźne, ale podnosi bezpieczeństwo uczestników ruchu, co jest dla nich priorytetem.

Mławskie drogi na bieżąco patrolują straż miejska oraz pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, którzy na zlecenie miasta wykonują prace remontowe.

Urząd Miasta Mława otrzymuje także zgłoszenia od mieszkańców, którzy dzwonią do ratuszowego wydziału inwestycji (23 654 64 33 wew. 503).

Zgłoszenie ubytku nie zawsze oznacza, że od razu zostanie on naprawiony. W pierwszej kolejności naprawiane są bowiem miejsca, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników dróg. Na ulicach Mławy nieustannie pracują ekipy, które zajmują się uzupełnianiem ubytków.

Na stan pozimowej nawierzchni jezdni wpływa m.in. natężenie ruchu, w efekcie którego powstają pęknięcia asfaltu, przez które woda wnika w warstwy masy bitumicznej. Częste zamarzanie i rozmarzanie opadów powoduje rozsadzanie nawierzchni.

Zimowe naprawy są doraźne i tymczasowe, wykonywane poprzez uzupełnienie ubytków tzw. masą na zimno. Po osuszeniu „dziura” jest oczyszczana z wykruszeń i uzupełniana specjalną masę bitumiczną.

Wiosną, gdy ruszy produkcja płynnego asfaltu, wyrwy będą uzupełniane laną na gorąco mieszanką bitumiczną.

"Prosimy o ostrożną jazdę i cierpliwość. Zgłoszenia dotyczące ubytków w jezdniach przyjmujemy w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Mława" - piszą pracownicy UMM.
MG/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB