Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Wojewoda Konstanty Radziwiłł z wizytą w Starostwie Powiatowym w Mławie

2022-02-09 08:48:36 (ost. akt: 2022-02-09 09:03:14)
Konstanty Radziwiłł

Konstanty Radziwiłł

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w towarzystwie poseł Anny Cicholskiej oraz kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Anny Żebrowskiej 4 lutego przybył do Powiatu Mławskiego z roboczą wizytą. Wcześniej odwiedził Gołymin oraz Ciechanów.

W Starostwie Powiatowym w Mławie gości przyjęli Jerzy Rakowski Starosta Mławski, przewodniczący Rady Powiatu Jan Łukasik, dyrektor Szpitala Waldemar Rybak oraz sekretarz powiatu Edyta Wild.

Omawiano sprawy związane z inwestycjami, szczególnie z remontami i budową dróg. Starosta prócz przedstawienia potrzeb związanych z drogownictwem poruszył także problemy związane z ptasią grypą na terenie powiatu mławskiego.
Rozmawiano o sposobach przygotowania się do ewentualnego nawrotu choroby.

Dyrektor Waldemar Rybak natomiast przedstawił bieżącą sytuację szpitala oraz omówił plany rozwojowe. Ostatnią częścią spotkania była wizyta w nowo powstałej jednostce organizacyjnej Powiatu Mławskiego, jaką jest Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne.

O pracy nowej jednostki opowiedziała kierownik Anna Szczypińska. Wojewodę Konstantego Radziwiłła zainteresowało nie tylko funkcjonowanie placówki (zna bowiem duże potrzeby w kwestii opieki nad niepełnosprawnymi), pytał jak kierownictwo radzi sobie z tą kwestią oraz jak przebiega rekrutacja do Centrum.

Środki na budowę Centrum wraz z obsługą programu w wysokości 2 580 540,21 zł w całości pochodzą z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

Na funkcjonowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego otrzymało dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 923 200 zł, a powiat zabezpieczył w budżecie na ten cel 101 608, 21 zł. Z Funduszu solidarnościowego otrzymaliśmy również dofinansowanie na koszty obsługi programu w kwocie 4616 zł.

Na koniec wojewoda Konstanty Radziwiłł podziękował za krótkie, ale bardzo treściwe spotkanie. Był pod wrażeniem nowej placówki, pierwszej tego typu na terenie województwa mazowieckiego. Poseł Anna Cicholska podkreśliła zaś dobrą współpracę pomiędzy administracją rządową i samorządową, czego efektem są liczne inwestycje.
Informacja starostwa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB