Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

NOCNY POŚCIG ULICAMI MŁAWY. KIEROWCA MIAŁ NARKOTYKI

2022-01-23 20:19:13 (ost. akt: 2022-01-23 20:22:24)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Podziel się:

Po pościgu ulicami Mławy, policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali kierującego peugeotem, 36-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego. W trakcie pościgu kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W samochodzie policjanci odnaleźli narkotyki, dwa łomy oraz nóż myśliwski.

20 stycznia w nocy szczególną uwagę policjantów prewencji zwrócił podejrzanie zachowujący się kierujący samochodem osobowym. Funkcjonariusze dali wyraźny sygnał do zatrzymania kierującemu, który nie zareagował i zaczął uciekać, popełniając liczne wykroczenia drogowe.

W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bramę i zatrzymał się na terenie prywatnej posesji. Tam został zatrzymany i obezwładniony przez interweniujących policjantów.

Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który jechał z pasażerkę. Podczas przeszukania pojazdu, policjanci znaleźli środki odurzające, dwa łomy oraz nóż myśliwski.

Był trzeźwy, pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających. Został odsadzony w policyjnym areszcie.

Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie środków odurzających oraz liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trwają dalsze ustalenia, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB