środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Zapłacił imitacją banknotu o nominale 200 zł, zarejestrowała go kamera monitoringu

2022-01-01 12:56:10 (ost. akt: 2022-01-01 13:02:37)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Wydział Kryminalny mławskiej komendy Policji prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa. Sprawca posłużył się imitacją banknotu o nominale 200 zł, płacąc za zakupy w jednym z mławskich sklepów. Oszusta zarejestrowała kamera monitoringu.


Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedlowych sklepów. Młody mężczyzna zapłacił za zakupy imitacja banknotu o nominale 200 złotych.

Poza towarem, ekspedientka wydała mu resztę. Dopiero po chwili zorientowała się, że została oszukana.

To młody mężczyzna z unieruchomionym przedramieniem. Zarejestrował go monitoring w sklepie.

Policja ostrzega przed tego typu oszustwami, banknot na pierwszy rzut oka przypomina oryginał. Opatrzony jest jednak napisem „Souvenir nie jest środkiem płatniczym”.

Wystarczy chwila nieuwagi by dać się oszukać. Posłużenie się takim banknotem to przestępstwo, za które grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje umożliwiające ustalenie sprawcy, proszone są o pilny kontakt z Policją.

Informacje można przekazywać anonimowo. Kontakt pod numerami telefonów 47 703 62 00 (dyżurny KPP w Mławie) 47 703 62 57 ( WK KPP w Mławie). Informacje można także przesyłać na skrzynkę Facebook Policja Mława.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB