środa, 29 marca 2023. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Pirat drogowy w BMW zatrzymany na ul. Wyspiańskiego w Mławie

2021-12-13 14:41:06 (ost. akt: 2021-12-13 14:43:24)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Patrol ruchu drogowego zatrzymał pirata drogowego, kierującego bmw, który w centrum Mławy jechał z prędkością ponad 100 km/h. Jego „popisy” zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Kierowca odpowie za wykroczenia drogowe przed sądem. Prawo jazdy już stracił.

W czwartek wieczorem, patrol ruchu drogowego pełniący nadzór w centrum miasta, zauważył kierującego bmw, który z dużą prędkością jechał ul. Wyspiańskiego.

Urządzenie pomiarowe wskazało 104 km/h. Kierowca został natychmiast zatrzymany do kontroli. Piratem drogowym okazał się 19-letni mławianin.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania.

W trakcie kontroli technicznej pojazdu, okazało się, że auto wyposażone jest w przyciemniane szyby, niezgodne z przepisami.

Kierowca otrzymał kolejny mandat w wysokości 500 zł. Okazało się ponadto, że monitoring miejski zarejestrował inne wykroczenia, popełniane przez kierowcę BMW w centrum miasta.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda Policji, sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

Tego samego wieczoru, ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał innego pirata drogowego – tym razem na ul. Padlewskiego w Mławie.

Mieszkaniec Warszawy jechał audi z prędkością 109 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się mandatem, punktami karnymi i utratą prawa jazdy.

Problem przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Padlewskiego w Mławie zgłaszali m.in. użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W tym miejscu można się zatem spodziewać wzmożonych kontroli drogowych.
Informacja KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hugo #3084833 | 46.204.*.* 16 gru 2021 13:03

    Wszystkim pozrywać folie z szyb. W nocy nie widzą jak jeździć

    ! - + odpowiedz na ten komentarz