Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

2021-11-02 13:04:29 (ost. akt: 2021-11-02 13:09:51)
areszt

areszt

Autor zdjęcia: archiwum policji

Podziel się:

Policjant z komendy z Żurominie, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 47-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jak się okazało, zatrzymany ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 13.00 na drodze wojewódzkiej 563.

— Policjant z żuromińskiej komendy zauważył renault, którego kierowca wyraźnie nie panował nad autem — relacjonuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie prawe pobocze. Policjant wyprzedził renault. Wymusił na kierującym zatrzymanie się. Gdy podszedł do kierującego, przedstawiając się i wydając polecenia, by kierowca wyłączył silnik, ten nagle ruszył.

Policjant pojechał za nim i ponownie, w pobliżu Turzy Małej, zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki. Wezwał także patrol z mławskiej komendy.

Jak się okazało podczas interwencji, 47-letni kierowca renault miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego kierowania pojazdami.

W mławskiej komendzie usłyszał kolejne zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został przewieziony do aresztu śledczego.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB