Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wernisaż wystawy prac Zuzanny Szymborskiej

2021-09-22 08:24:38 (ost. akt: 2021-09-22 08:35:55)
Jedna z prac Zuzanny Szymborskiej

Jedna z prac Zuzanny Szymborskiej

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

Galeria 13, mieszcząca się w Centrum Medycznym w Mławie ul Żwirki 26, zaprasza na wernisaż wystawy prac Zuzanny Szymborskiej pt. "Jest ładnie", który odbędzie się w piątek 24 września br. o godz. 18.00.

Wystawa liczy 23 grafiki, gdzie autorka analizuje i przeprowadza syntezę różnych form naturalnych, przeważnie przyrodniczych.

W programie spotkania znajdzie się przedstawienie sylwetki i dokonań artystki, konkursy, mini koncert Dariusza Marcinkiewicza gitara, zaś na koniec przewidziany jest słodki poczęstunek i lampka szampana.

Zuzanna Szymborska to studentka V roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalizacja z Grafiki Warsztatowej w Pracowni Litografii).

Artystka pochodzi z Mławy, jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Edukację artystyczną rozpoczęła w 2015 roku w pracowni plastycznej Anny Pietruś-Bral.

Od 2019 roku współpracuje z Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, przy projektowaniu i ilustrowaniu materiałów dydaktycznych, m.in. publikacji „Mława architektonicznie ciekawa”.

W zależności od tematu wykorzystuje różne techniki; druk płaski, akwarelę, akryl, rysunek tuszem, czy grafikę komputerową.

W litografii analizuje i przetwarza motywy zaczerpnięte z natury. Często zestawia je z anonimowymi postaciami.

Proces twórczy opiera na obserwacji i precyzyjnym wykonaniu. W malarstwie szczegółowo oddaje urok przedmiotów z najbliższego otoczenia.

Stara się przekazać poczucie spokojnego zamyślenia, które towarzyszy długim godzinom pracy.

Jest współzałożycielką kolektywu artystycznego „Chmury”.

Poza litografią zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją, grafiką koncepcyjną i komiksem. Twórczość z tych kategorii publikuje na Instagramie: @insadead i @chmury_art.

Prace prezentowane na wystawie „Jest ładnie?” to zestaw litografii uzupełniony malarstwem i akwafortami.

Metalowe matryce do akwaforty oraz autoportret malarski na desce będą dostępne do obejrzenia jedynie w czasie wernisażu.

— Wystawę można oglądać do 9 października 2021 r. To warto zobaczyć — zaprasza i poleca Janusz Dębski, opiekun Galerii 13.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB