Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Powstanie szlak turystyczny. List intencyjny podpisany

2021-09-14 14:20:46 (ost. akt: 2021-09-14 14:26:58)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Burmistrz Miasta Mława podjął współpracę z wójtami czterech gmin – Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna – oraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Dwukoły celem utworzenia przebiegającego przez tereny każdej z wymienionych jednostek szlaku turystycznego. Dziś został w tej sprawie podpisany list intencyjny.

Szlak turystyczny będzie liczył ok 45 km. Jest on tworzony w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku, wyznaczonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Dziś w Urzędzie Miasta Mława podpisano list intencyjny w tej sprawie. Jego treść jest następująca:

"LIST INTENCYJNY

w sprawie współpracy przy realizacji zadania pn. „Utworzenie szlaku turystycznego na terenie miasta Mława oraz gmin: Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna”

podpisany dnia 14 września w Mławie przez:
Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego, Wójta Gminy Iłowo-Osada Sebastiana Cichockiego, Wójta Gminy Lipowiec Kościelny Jarosława Goschorskiego, Wójta Gminy Szydłowo Grzegorza Rochnę, Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna Mariusza Gębalę i Nadleśniczego Nadleśnictwa Dwukoły Jaromira Skrzypeckiego.

Sygnatariusze niniejszego listu intencyjnego deklarują wzajemną współpracę przy przygotowaniu, realizacji, współfinansowaniu i promocji szlaku turystycznego przebiegającego przez linię walk wrześniowych 1939 r. na terenie miasta Mława oraz gmin: Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna, w tym na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku, wyznaczonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w latach 80. XX wieku.

Trasa szlaku zostanie opracowana przez sygnatariuszy w uzgodnieniu z lokalnymi instytucjami kulturalnymi, historycznymi i sportowymi oraz działaczami społecznymi.

Celem utworzenia szlaku turystycznego jest promocja historii, tradycji, i walorów przyrodniczych regionu oraz aktywizacja społeczności lokalnych w zakresie turystyki pieszej. Współpraca będzie konsekwencją uchwał podjętych przez rady gmin i radę miasta.

Strony dołożą wszelkich niezbędnych starań w celu optymalnej współpracy w zakresie przedmiotu niniejszego listu intencyjnego."

O kolejnych ustaleniach w sprawie tworzonego szlaku i dalszych prowadzonych w tym zakresie pracach będziemy na bieżąco informować.
KN / KSM

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xawery #3075906 | 83.6.*.* 22 wrz 2021 10:00

    PANIE BURMISTRZU !! incjatywa pozyteczna ale czyżby Pan zapomniał że MIASTO MŁAWA leży w powiecie i jest jego cząscią składową -- dlaczego na tym spotkaniu nie ma STAROSTY MŁAWSKIEGO

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz