Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie mławskim

2021-09-01 16:16:14 (ost. akt: 2021-09-01 16:19:58)

Autor zdjęcia: materiay KPP

Podziel się:

Od dziś rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Podstawowym zadaniem policjantów jest pomoc i zapobieganie. Pamiętajmy o ostrożności. Dla najmłodszych mławscy policjanci przygotowali niespodziankę – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, na temat zasad bezpieczeństwa.

Mławscy policjanci na kilka tygodni przed pierwszym dzwonkiem przygotowywali się do powrotu uczniów do szkół.

Przeprowadzili ponad 40 szczegółowych kontroli oznakowania dróg w rejonach placówek oświatowych, na terenie całego powiatu mławskiego.

Skierowano 24 wystąpienia do zarządców dróg o usunięcie ujawnionych uchybień. Podczas „Bezpiecznej drogi do szkoły” policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Pod policyjnym nadzorem są także kierowcy.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów uczniów o rozsadek i odpowiedzialność, przypominając że od zachowania najbliższych dzieci czerpią wzór.

Jeśli wyjaśniamy dziecku jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, sami też się do tego stosujmy – bez wyjątku.

Dziecko bierze pod uwagę nasz przykład, a nie nasze słowa. Jeśli popełnimy wykroczenie na drodze, dziecko ten błąd powtórzy.

Rodzic za kierownicą także powinien zachowywać się wzorowo i przestrzegać przepisów ruchu drogowego – zawsze, a nie tylko wtedy, gdy mu to pasuje.

Policja przypomina - jeśli odwożąc dziecko do szkoły, zatrzymujesz samochód w rejonie skrzyżowania lub przejścia, narażasz inne dzieci, które idą pieszo do szkoły na niebezpieczeństwo.

Dziecko, wychodząc zza samochodu stojącego w pobliżu przejścia dla pieszych, jest niewidoczny dla innych kierowców. Doprowadzić to może do wypadku.

Mławscy policjanci na bieżąco sprawdzają sytuację w rejonach szkół i reagują na przypadki niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy - pośpiech, brak uwagi, agresja na drodze – to czynniki, które prowadzą do niebezpiecznych sytuacji. Zaplanujmy i zorganizujmy bezpieczną drogę dziecka do szkoły oraz bezpieczny powrót do domu.

W trakcie działań, policyjne patrole zwracają szczególna uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz tan techniczny pojazdów i warunki przewozu pasażerów. Pod policyjnym nadzorem będą także autobusy, przewożące dzieci do szkoły.

Działania potrwają do końca września. W tym czasie, policjanci realizować będą także spotkania profilaktyczne z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych, w pobliżu przejść dla pieszych, połączone z kampanią: „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

Mławscy policjanci we współpracy ze Starostą Mławskim, Burmistrzem Miasta Mława oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, przygotowali dla dzieci niespodziankę – to kontynuacja konkursu z nagrodami, pod nazwą: „Ekipa – T.A.K. Bezpieczeństwo”, który dedykowany był dla młodzieży.

W nowej odsłonie przedłużonego aż do końca października konkursu mogą brać udział także najmłodsi – dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Szczegóły na stronie internetowej mławskiej komendy Policji oraz stronie Facebook Policja Mława.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB