Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kolarze szosowi ścigali się w Mławie

2021-08-25 15:04:07 (ost. akt: 2021-08-26 14:14:01)

Autor zdjęcia: Krzysztof Napierski

Podziel się:

Za nami kolarskie Kryterium Asów o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego i o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Wyścig był częścią kilkudniowej rywalizacji, rozgrywanej na ulicach Radzymina, Serocka, Płońska, Mławy, Ciechanowa, Nasielska i Legionowa.

Podobnie jak w zeszłorocznym kryterium 19 sierpnia br. kolarze mieli do pokonania – w zależności od kategorii, w jakiej startowali – od czterech do dwudziestu półtorakilometrowych okrążeń ulicami Reymonta, Sienkiewicza, Wyspiańskiego, Bagno, Długą i Żeromskiego (tym razem jednak, dla odmiany, organizatorzy zaproponowali odwrotną stronę trasy).

Pogoda dopisała, nastroje również – dopingowani przez kibiców, nastoletni i dorośli szosowcy rywalizowali o laury najlepszych.

Bezpiecznej jeździe sprzyjały też pora roku i wynikający z niej fakt, że wszystkie wyścigi odbyły się przed zapadnięciem zmroku (w 2020 r., gdy ścigano się jesienią, reprezentanci ostatnich kategorii jechali już nocą).

Na kryterium nie mogło oczywiście zabraknąć Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego – i to nie tylko ze względu na współorganizację imprezy.

Jak miłośnicy kolarstwa doskonale wiedzą, przez lata ścigał się on jako zawodowiec w barwach Juranda Ciechanów, a następnie CWKS Legii Warszawa, obecnie zaś rywalizuje w wyścigach w kategoriach amatorskich.

Miłą niespodzianką dla sportowców oraz ich kibiców była runda honorowa, jaką Sławomir Kowalewski zrobił z juniorami i amatorami.

A gdy już emocje opadły, na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w miejskim parku, wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Mława Szymonem Zejerem i miejskimi radnymi oraz reprezentującymi organizatorów Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Wiesławem Raboszukiem i Dyrektorem wyścigu Dariuszem Banaszkiem, udekorował zwycięzców poszczególnych wyścigów.

Z wynikami mławskiego kryterium można się zapoznać na stronie internetowej UMM, gdzie są także dostępne rezultaty kolarzy startujących w tegorocznym Kryterium Asów we wszystkich miastach.

Organizatorami Kryterium Asów o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego i o Puchar Burmistrza Miasta Mława byli Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta Mława i Stowarzyszenie AAM Cycling Team. Dyrektorem wyścigu był Dariusz Banaszek.
Krzysztof Napierski / KSM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB