Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Trzynastolatka znalazła portfel i oddała policji

2021-08-04 12:34:38 (ost. akt: 2021-08-04 12:42:38)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trzynastoletnia mieszkanka Mławy wykazała się dużą odpowiedzialnością, a przede wszystkim uczciwością — informuje asp. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Nastolatka znalazła portfel z pieniędzmi i dokumentami należącymi do mieszkańca powiatu wrocławskiego. Zguba wróciła już do właściciela.

W poniedziałek 2 sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Mławie zgłosiła się 13-latka, która znalazła portfel na ul. Warszawskiej w Mławie. Nastolatka przekazała go funkcjonariuszom.

W środku były pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie oraz dokumenty, z których wynikało, że ich właścicielem jest 62-letni mężczyzna przebywający w Mławie.

Policjanci podziękowali nastolatce, ustalili adres zamieszkania właściciela zguby i oddali mu jego własność. Mężczyzna obiecał podziękować za zwrot portfela.

— My również dziękujemy za uczciwość i właściwą postawę, która może być wzorem dla innych osób — dodaje asp. Aneta Prusik. — W tym przypadku dumni mogą być też rodzice nastolatki, którzy kształtują u swojego dziecka właściwe rodzaje zachowań i postaw.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB