Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Obwodnica zachodnia z dala od ogródków

2021-08-03 07:53:57 (ost. akt: 2021-08-03 08:00:29)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Urząd Miasta Mława dementuje informację, jakoby planowana obwodnica zachodnia Mławy miała przechodzić przez teren ogródków działkowych. Sprawę tę prostował też na ostatniej sesji Rady Miasta Mława burmistrz Sławomir Kowalewski.

Błędna informacja pojawiła się 23 lipca br. w mediach społecznościowych.

Radny sejmiku mazowieckiego Konrad Wojnarowski jako załącznik do swojego postu zamieścił mapę, na której obwodnica zachodnia przebiega przez ogrody działkowe zlokalizowane przy ul. Szreńskiej w Mławie.

Informację tę powieliły niektóre media lokalne, co wywołało zaniepokojenie mieszkańców i skutkowało licznymi pytaniami kierowanymi do burmistrza i wydziałów ratusza.

Sławomir Kowalewski wyjaśnił sprawę podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Mława 29 lipca br.

Odpowiadał w tej sprawie także na pytania zainteresowanych dziennikarzy.

– Od 2012 roku w dokumentach strategicznych Mławy ogródki działkowe zawsze były chronione i nigdy, podkreślam, nigdy nie dopuściłem, aby wystąpiła jakakolwiek ingerencja obwodnicy zachodniej w ten teren. Od lat współpracuję z działkowcami i dziś uspakajam wszystkich – i działkowców, i mieszkańców – obwodnica zachodnia nie będzie przebiegała przez działki. Proszę swobodnie uprawiać ogródki – podkreśla burmistrz.

Rysunek ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Mława oraz mapy orientacyjne UMM zamieścił na swojej stronie w plikach do pobrania.
Magdalena Grzywacz/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB