środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Okradli 87-letniego seniora metodą „na wnuczka”

2021-06-09 12:19:18 (ost. akt: 2021-06-09 12:24:32)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Złodziejska metoda "na wnuczka" okazała się skuteczna w przypadku 87-letniego mieszkańca gminy Lipowiec Kościelny. Mężczyzna stracił pieniądze, które przekazał fałszywemu adwokatowi. Złodzieje próbowali wielokrotnie z innymi mieszkańcami powiatu mławskiego. Na szczęście pozostali nie dali się oszukać.

Metoda „na wnuczka” jest jedną z najbardziej znanych oszustw. Jak się jednak okazuje, pomimo tak wielu ostrzeżeń i medialnych informacji, stara metoda przestępców nadal działa. Oszuści okradają kolejne osoby. Wczoraj, ich ofiarą padł 87-letni mieszkaniec gminy Lipowiec Kościelny — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Nieświadomy zagrożenia senior stracił kilkanaście tysięcy złotych. Tego samego dnia, na terenie powiatu mławskiego, policja odnotowała kilka prób podobnego oszustwa.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń oraz relacji okradzionego 87- letniego seniora, około południa, na jego telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta. Nie przedstawiła się.

Senior zapytał, czy rozmawia ze swoją wnuczką podając jej imię. Nieznana rozmówczyni potwierdziła. Powiedziała, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na adwokata. Po pieniądze przyjedzie adwokat z Mławy.

Senior podał rozmówczyni dokładny adres zamieszkania. Przygotował zgromadzone w domu oszczędności i włożył je do koperty.

Pieniądze przekazał nieznanemu, ubranemu na czarno, młodemu mężczyźnie. Kilka godzin później, dzwoniąc do rodziny, senior zorientował się, że został okradziony przez oszustów.

Tego samego dnia mławska policja odebrała kilka zgłoszeń od osób, które nie dały się nabrać oszustom. Relacjonowane przez nich sytuacje były bardzo podobne – była to historia o wypadku, adwokacie, poręczeniu majątkowym.

Policja apeluje do rodzin osób starszych o przeprowadzenie rozmowy z seniorami na temat zagrożeń. Warto o tym przypominać, warto rozmawiać a przy okazji zapewnić, że bliscy seniorzy mogą liczyć na pomoc.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB