Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Uczniowie klas I-III wrócili do szkół

2021-01-20 13:10:32 (ost. akt: 2021-01-20 13:13:30)
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie

uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie

Autor zdjęcia: Materiały SP nr 2 w Mławie

Podziel się:

Podobnie jak w placówkach w całym kraju, w poniedziałek 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Mława, wrócili do nauki w trybie stacjonarnym. Szkoły pracują zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zgodnie z wytycznymi, organizacja pracy w mławskich szkołach umożliwia zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na ich terenie, zwłaszcza w miejscach wspólnych, i ogranicza gromadzenie się uczniów na obszarze szkoły.

Każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.

Dla każdej z klas ustalono indywidualne harmonogramy dnia, uwzględniające m.in. godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły, korzystania z przerw (nie rzadziej niż co 45 minut), korzystania ze stołówki szkolnej i zajęć na boisku.

Jedna klasa przebywa w wyznaczonej, stałej sali i są do niej przypisani ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Sprzęty szkolne są regularnie czyszczone i dezynfekowane, a sale i korytarze – wietrzone co najmniej raz na godzinę.

Wszystkim uczniom i pracownikom życzymy zdrowia oraz owocnej i satysfakcjonującej pracy.
KN / KSM, gov.pl

uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie

uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB