środa, 19 czerwca 2024. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

BEZPIECZNE FERIE Z ZIMOWITEM I MŁAWSKĄ POLICJĄ

2021-01-12 11:19:43 (ost. akt: 2021-01-12 11:23:10)
Kolorowanka dla dzieci od mławskich policjantów

Kolorowanka dla dzieci od mławskich policjantów

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Tegoroczne ferie są inne niż zwykle z uwagi na pandemię i związane z tym liczne ograniczenia. Nie brakuje za to śniegu… przynajmniej na razie. Mławska policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych a dla najmłodszych przygotowała niespodziankę z nagrodami na stronie Facebook Policja Mława.

Ferie to czas wolny od nauki ale nie od zdrowego rozsądku, jeśli wychodzisz z domu zawsze informuj rodziców gdzie i z kim będziesz przebywać — wracaj do domu zawsze o ustalonej porze.

Wybierając miejsce zimowych zabaw pamiętaj, że nie może być to droga, czy zamarznięte rozlewisko. Zabawa w takim miejscu może się zakończyć tragicznym wypadkiem.

Pamiętaj, droga hamowania na oblodzonej, zaśnieżonej nawierzchni ulega znacznemu wydłużeniu. Nawet jeśli kierowca Cię zauważy, nie uda mu się zahamować.

Zamarznięty staw, jezioro, rozlewisko to pułapka – szczególnie przy tak zmiennych temperaturach jak obecnie. Jeśli widzisz, ze Twój kolega wchodzi na zamarznięte rozlewisko, reaguj.

Zimą widoczność na drodze bywa znacznie ograniczona – noś odblaski. Ich brak na odzieży wierzchniej o zmierzchu lub po zmroku to „najgorsza modowa wpadka” i brak rozsądku.

Pamiętaj:

- na sanki najlepiej iść rodzinnie – z mamą, tatą, rodzeństwem. Tak jest najfajniej i najbezpieczniej.

- Twoi rodzice muszą wiedzieć gdzie i z kim jesteś – zawsze ich o tym informuj. To bardzo ważne.

- NIGDY nie rzucaj śnieżkami w pobliżu drogi lub w pojazdy

- NIGDY nie wchodź na pokryte lodem rozlewiska, stawy, jeziora itp.

- NIGDY nie baw się na drodze lub w jej pobliżu

- Korzystając z Internetu, przeglądaj tylko te strony, na które zgadzają się Twoi rodzice. Graj tylko w te gry, na które masz pozwolenie rodziców. To ważne – są bowiem takie gry i strony, które mogą być dla Ciebie groźne lub bardzo źle na Ciebie oddziaływać.

Nasza niespodzianka – na naszej stronie Facebook Policja Mława, przygotowaliśmy kolorowankę „Przygody bałwanka Zimowita”- codziennie inną.

Poproś tatę lub mamę o pomoc. Wydrukujcie kolorowankę, pokoloruj ją, dopisz fajne hasło o bezpieczeństwie.

Daj swoją pracę rodzicom, by zrobili zdjęcie i wstawili pod postem na naszej stronie. W ten sposób otrzymasz od nas fajną nagrodę – zestaw super odblasków – i to za każdą kolorowankę.
Asp.szt. Anna Pawłowska

[media]671423[media]

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB