Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu - audycja o niezwykłym artyście

2020-12-10 09:00:00 (ost. akt: 2020-12-10 09:29:43)

Autor zdjęcia: materiały MDK Mława

Podziel się:

Od 12 do 31 grudnia 2020 r. Miejski Dom Kultury w Mławie, na swojej stronie internetowej, facebookowym fan page’u i kanale YouTube udostępni audycję poświęconą pamięci wielkiego polskiego artysty, Mieczysława Fogga.

W przyszłym roku będziemy obchodzić 120. rocznicę urodzin śpiewaka stolicy, dlatego z tej okazji warto zapoznać się nie tylko z twórczością, ale również życiorysem Mieczysława Fogga.

Jego głos zachwycał krytyków, kobiety, a on przez lata był muzyczną wizytówką Warszawy. Ale jaki był prywatnie i co było jego drugą pasją w czasach młodzieńczych?

Na te i inne pytania uzyskamy odpowiedzi w audycji opatrzonej komentarzem przygotowanym przez prawnuka artysty Michała Fogga.

W materiale audiowizualnym pojawią się informacje, których próżno szukać na łamach prasy czy w oficjalnym obiegu.

Będzie można zobaczyć zdjęcia z prywatnego archiwum artysty i dowiedzieć się o kilku szczegółach, które do tej pory były białą kartą w historii jego kariery.

„Wspomnienie o Mieczysławie Foggu” to wyjątkowe przedsięwzięcie, które nie może umknąć osobom pozostającym do dziś pod wpływem talentu tego niezwykłego artysty.

Krążące legendy o Mieczysławie Foggu rozpalały świat socjety, ale również zaprzątały umysły jego wielbicieli. Ile jest zatem w nich prawdy a ile mistyfikacji?

Przekonajmy się sami, wysłuchując audycji zamieszczonej na stronach Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Materiał, który będzie można oglądać, został przygotowany przez Fundację Retro im. Mieczysława Fogga i współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB