środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Przebudowane drogi oficjalnie otwarte

2020-10-21 10:55:02 (ost. akt: 2020-10-21 11:01:22)

Autor zdjęcia: Krzysztof Napierski/UMM

Podziel się:

Wczoraj, 20 października zostały oficjalnie otwarte przebudowane niedawno ulice Wysoka, Witwickiego i Łojewskiego na Osiedlu Młodych oraz Mariacka, Ordona i Świętej Anny na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie.

Pierwszą z inwestycji zrealizowała firma Krusz-Bet, natomiast drugą - Strabag. Miasto Mława pozyskało na nie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowane drogi już służą mieszkańcom.
– Widzę popołudniami, gdy dzieci już wróciły ze szkoły, że jeżdżą tu na rolkach, rowerach, deskorolkach, wrotkach. Używają tej drogi, ponieważ jest im potrzebna. To bardzo ważne, że jedno z największych osiedli w Mławie zostało właściwie skomunikowane – mówił podczas uroczystego otwarcia dróg na Osiedlu Młodych Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Wyraził swoją radość z faktu, że dzięki inwestycji nie tylko zostały tam rozwiązane problemy związane z ruchem ulicznym, ale także zlikwidowano niebezpieczne rozlewisko.

Na Osiedlu Książąt Mazowieckich podziękował m.in. proboszczowi tamtejszej parafii – Dziekanowi Dekanatu Mławskiego ks. prał. dr. Kazimierzowi Ziółkowskiemu, który wielokrotnie rozmawiał z nim na temat konieczności odnowienia ulic.

– Doczekaliśmy się. Serdecznie dziękuję za cierpliwość […]. To dzieło było wykonywane kilkanaście miesięcy. To ekspresowe tempo, choć dostarczało też wielu trudności. Dziękuję mieszkańcom za to, że wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością – mówił burmistrz.

W obu miejscach kierował wyrazy wdzięczności do wszystkich, dzięki którym te i wiele innych inwestycji mogły zostać w Mławie zrealizowane, m.in. Wojewodzie Mazowieckiemu, Poseł na Sejm RP Annie Cicholskiej, radnym miejskim i powiatowym oraz Staroście Mławskiemu.

– Dla Mławy to jest wspaniałe wydarzenie […]. Chyba nie ma ważniejszych inwestycji, niż budowa dróg samorządowych – mówiła obecna na dzisiejszych spotkaniach Poseł na Sejm RP Anna Cicholska.

Jak zdradziła obecnym na otwarciu przebudowanych ulic Osiedla Młodych, Mława jest liderem jeśli chodzi o zdobywanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych i innych źródeł. To zasługa m.in. dobrze skonstruowanych wniosków.

– Nie muszę się wstydzić, gdy otwieram programy Miasta Mława i Powiatu Mławskiego, bo są dobrze, starannie przygotowane – podkreśliła, gratulując wspaniałej inwestycji i życząc wielu kolejnych takich projektów.

W podobnym duchu wypowiadała się podczas oficjalnego otwarcia przebudowanych dróg na drugim z mławskich osiedli.

– Dla mnie to wielka radość, gdy otwiera się w mieście i powiecie nowe odcinki dróg, powstają coraz większe inwestycje. Z wielką przyjemnością przyjeżdżam do Mławy i wspieram te inicjatywy – zwracała się do uczestników uroczystości na Osiedlu Książąt Mazowieckich.

Aby mieszkańcom i przyjeżdżającym do Mławy gościom z ulic korzystało się bezpiecznie, poświęcili je mławscy proboszczowie: drogi na Osiedlu Młodych – ks. kan. Roman Tomaszewski z parafii pw. św. Jana Kantego, natomiast te na Osiedlu Książąt Mazowieckich – ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Obie uroczystości poprowadziła Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, wzięła w nich udział ograniczona liczba uczestników, stosujących wymagane środki ostrożności.

Przypomnijmy: całkowity koszt inwestycji „Poprawa spójności komunikacyjnej Mławy poprzez budowę drogi łączącej ulicę Wysoką z ulicą Anny Dobrskiej i drogami osiedlowymi w Mławie” wyniósł 2 040 539,23 zł, w tym wydatki kwalifikowalne: 1 253 546,29 zł. Miasto Mława uzyskało na nią dofinansowanie w wysokości 1 002 837,00 zł (80% wydatków kwalifikowalnych).

Zadanie obejmowało budowę nawierzchni dróg z betonu asfaltowego (ul. Wytwickiego, Łojewskiego i część Wysokiej), nawierzchni z kostki brukowej (część ul. Wysokiej), chodników i ścieżki rowerowej oraz sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia energooszczędnego w przebudowywanych ulicach.

Całkowity koszt inwestycji „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez rozbudowę ul. Mariackiej, ul. Ordona i ul. Świętej Anny” wyniósł 6 783 937,08 zł, w tym wydatki kwalifikowalne: 4 873 473,04 zł.

Miasto Mława uzyskało na nią dofinansowanie w wysokości 3 898 778,00 zł (80% wydatków kwalifikowalnych).

Zadanie obejmowało budowę nawierzchni dróg z betonu asfaltowego (ulice Mariacka, Ordona i Świętej Anny oraz ulica bez nazwy odchodząca od Mariackiej), chodników oraz sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej i oświetlenia energooszczędnego w przebudowywanych ulicach.
Krzysztof Napierski / UMM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB