Czwartek, 8 czerwca 2023. Imieniny Ady, Celii, Medarda

Wypadek na ul. Roweckiego „Grota” w Mławie. Ranne dwie osoby

2020-09-25 13:27:26 (ost. akt: 2020-09-25 13:35:42)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Wczoraj 24 września na skrzyżowaniu ulic Roweckiego „Grota” i Pogorzelskiego w Mławie, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Dwie osoby zostały lekko ranne. Moment zderzenia pojazdów zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 14.00 w pobliżu przejścia dla pieszych i szkoły podstawowej.

Jak wynika z ustaleń, na miejscu zdarzenia oraz nagrania, jakie zarejestrowała kamera na jednym z budynków, kierująca samochodem marki Volvo, 48-letnia mieszkanka powiatu mławskiego, jadąc ul. Pogorzelskiego w kierunku Al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa i z dużą prędkością wjechała na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z oplem insignią.

Oplem kierowała 46-letnia mławianka. Jechała ul. Roweckiego „Grota” od strony ul. Granicznej. Po zderzeniu z volvo, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo.

Volvo natomiast uderzyło w ogrodzenie i taras prywatnej posesji, wywracając się na bok.

Obie kierujące zostały przewiezione do szpitala w Mławie, doznały ogólnych potłuczeń ciała. Były trzeźwe.

Interweniujący patrol zatrzymał kierującej volvo prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Mławska policja skierowała do zarządcy drogi wnioski o poprawę widoczności oznakowania poziomego i pionowego na tym skrzyżowaniu.

Zgodnie z analizą Komendy Głównej Policji – „Wypadki drogowe w Polsce w 2019 roku”, główną przyczyną wypadków, zaistniałych z winy kierującego, było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Brak uwagi, brawura mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Wczorajsza sytuacja na skrzyżowaniu ulic Roweckiego „Grota” i Pogorzelskiego wyglądała bardzo poważnie. Nagranie publikujemy ku przestrodze. Niewiele brakowało, by doszło tam do tragedii.
Informacja KPPKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PETRUS #2978793 | 188.146.*.* 30 wrz 2020 22:28

    Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

    ! - + odpowiedz na ten komentarz