środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Kierowca volkswagena potrącił pieszą

2020-09-15 09:32:15 (ost. akt: 2020-09-15 09:37:04)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Na ul. Sienkiewicza, w pobliżu wiaduktu w Mławie 13 września kierowca volkswagena potrącił pieszą na przejściu. To już drugie, w ciągu ostatnich dni, niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Mławie. Policja apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło chwilę po godz. 10:00.

— Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Polo, 75-letni mieszkaniec pow. mławskiego, zjeżdżając z wiaduktu w kierunku miasta, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. 58- letnia mławianka, z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierowca volkswagena był trzeźwy — poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja przypomina. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają obowiązek zachować szczególną ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący pojazdami powinni zwolnić i umożliwić pieszemu bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni.

Pieszy powinien także zachować ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania. Należy upewnić się, że wchodząc na przejście pieszy jest widoczny i nie zmusi kierującego do nagłego hamowania.

Wtargnięcie pieszego na przejście, to groźna sytuacja, która prowadzić może do wypadku. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami – zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Mławie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB