Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Oddaj honorowo krew

2020-06-04 08:50:08 (ost. akt: 2020-06-04 09:23:22)

Autor zdjęcia: RCKiK w Warszawie

Podziel się:

Mimo pandemii, która utrudnia wszelką działalność związaną z ratowaniem życia, nadal prowadzone są akcje krwiodawstwa. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważna jest krew. Do jej honorowego oddawania zachęta też burmistrz Mławy. Ambulans stanie 16 czerwca przy ul. 3 Maja 5 przy muzeum (godz. 9.00 - 12.00).

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zwróciło się do Burmistrza Miasta Mława z prośbą o współpracę w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo "Twoja krew — moje życie", realizowanej w oparciu o program Ministra Zdrowia pn. "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych na lata 2015 - 2020".

— Sprawa krwi i promocja akcji zachęcającej mieszkańców Mławy do krwiodawstwa należy do priorytetów. Oddając krew, pomagamy, leczymy i ratujemy innych. Zachęcam osoby, które są zdrowe, chcą i mogą oddać swoją krew, aby przystępowały do tej akcji — proponuje burmistrz Sławomir Kowalewski.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym — od czerwca do sierpnia — krew jest potrzebna częściej i w większej ilości.

Warto wiedzieć

W związku z sytuacją epidemiologiczną RCKiK w Warszawie wprowadził od 4 maja 2020 rejestrację dawców krwi i jej składników na konkretną godzinę w Centrum przy ul. Saskiej 63/75.

Internetowa rejestracja dawców dostępna jest pod adresem: https://www.bezkolejki.eu/rckikwarszawa/. Dawców zarejestrowanych internetowo zapraszamy do Centrum, wejściem głównym od ul. A. Nobla 2.

Osoby, które nie zapisały się na wyznaczoną godzinę, proszone są o zgłaszanie się tylko na pobór krwi pełnej do ambulansu ustawionego na terenie parkingu Centrum (wejście od ul. A. Nobla 2) w godzinach 7.10 - 14.00 (od poniedziałku do soboty).

Natomiast w godzinach 14.00 - 17.00 ( w dni powszednie) dawców krwi pełnej nieumówionych na konkretną godzinę zapraszamy do budynku Centrum (wejście główne od ul Nobla).

Do oddania płytek lub osocza Centrum zaprasza tylko dawców zapisanych na konkretną godzinę oraz dawców wezwanych przez Rejestrację. Dawcy wezwani otrzymają wiadomość mailową lub SMS-ową. Osoby niezapisane na oddanie płytek /osocza proszone są o kontakt z Rejestracją.

Regulacja ruchem dawców ma na celu ograniczenie gromadzenia się dawców przed wejściem do budynku Centrum i związanego z tym utrudnienia komunikacji mieszkańców okolicznych budynków.

Centrum prosi dawców o pojedyncze wchodzenie do punktu wstępnej kwalifikacji dawców. Obowiązuje nadal pomiar temperatury ciała dawcy i krótki wywiad epidemiologiczny

Terenowe Oddziały RCKiK w Warszawie: godziny rejestracji dawców pozostają niezmienione.

W celu umówienia się na konkretną godzinę należy skontaktować się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 10:00, pod numerami telefonów poszczególnych Terenowych Oddziałów.

W Mławie ambulans pojawi się 16 czerwca przy ul. 3 Maja 5 przy muzeum w godz. 9.00 - 12.00.

Gdyby ktoś chciał oddać krew wcześniej, to może to zrobić w poniedziałek 8 czerwca w Przasnyszu, ul. Rynek 1 na wprost Muzeum
Historycznego w godz. 9.00 - 13.00.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB