Poniedziałek, 4 lipca 2022. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Maseczki wielokrotnego użytku trafią do mieszkańców Mławy

2020-03-27 12:47:46 (ost. akt: 2020-03-27 12:54:00)

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu burmistrz Sławomir Kowalewski złożył zapotrzebowanie na maseczki wielokrotnego użytku, które mogą zabezpieczyć mieszkańców Mławy przed zakażeniem się koronawirusem.

Dziś około godziny 15:30 dotrze do Mławy transport bezpłatnych maseczek, produkowanych i rozpowszechnianych w ramach projektu #MASECZKADLAPOLSKI. Mława jest miastem, od którego rozpoczyna się akcja – pierwszym miastem w Polsce, które zostanie zaopatrzone w maseczki.

W pierwszym rzucie przyjedzie ich 10 000. – Pracujemy nad koncepcją, jak w sposób bezpieczny rozprowadzić je wśród mieszkańców miasta. Wkrótce podamy szczegóły – informuje burmistrz Sławomir Kowalewski.
IPKomentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lenka #2908048 | 83.24.*.* 17 kwi 2020 22:30

  Te maseczki to plandeka,to boli,jak coś takiego nosić na twarzy? Czym tu się szczycić, że dostaliśmy.Jest wiele rodzajów maseczek,ale ta jest najgorsza.Przykra prawda.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. GłosLuduGminy #2903851 | 31.60.*.* 10 kwi 2020 14:57

   A Ci najmłodsi za kilka lat będą pracować na to by taki obecny m. in Pan Wójt emeryturkę dostał na czas. Tak jest zawsze że młodzi pracują jak dorosną na wypłaty emerytur. Bo owszem odciągają z płacy za pracę. Ale nie leżą te pieniądze tyle lat bezczynnie. Straciły by na wartości. Więc koło się zamyka. Wstyd mi, że Wieczfnia Kościelna i wsie podlegające do tej gminy, są moim domem i, że mieszkam na terenie Gminy gdzie Wójt nie pomaga ludziom w takich kryzysowych sytuacjach... Ze nawet nie potrafił wymyślec żadnej formy pomycy rodakom. Jak głosowanie miało być, to wtedy umiało się zapukać do nie jednych drzwi by jak najwięcej uzyskać głosów... A teraz... Najidoczniej Ci ludzie którzy oddali swe głosy na Pana Wojta Gminy Wieczfnia Koscielna się dla niego wcale nie licz... Bo już nie są potrzebni...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. GłosLuduGminy #2903849 | 31.60.*.* 10 kwi 2020 14:54

   I nie chodzi tu o tylko pomoc finansową, są też inne formy pomocy jak zrobienie zakupów, czy wysłanie listów bądź zapłacenie rachunków. Czasem pomocne jest to że po prostu ktoś zamieni z tymi ludźmi parę zdań czy wypije herbatę, bo często seniorzy są sami, mąż czy żona mogli już odejść z tego świata. Ze względu na ten wyjątkowy stan rodzina na święta może nie przyjechać by się spotkać a nie wszyscy seniorzy mają sprzęt i umieją o służyć się dostępnymi metodami rozmowy przez kamerkę z bliskimi. Ale zawsze można wziąść sprzęt, z dofinansowań z Unii i zapukać do seniorów z propozycją rozmowy 15-20 minutowej z dziećmi i wnukami, którzy przez koronowirus w tym roku świat razem nie spędza. Wiele rodzin korzystających z pomocy Gops w Wieczfni posiada dzieci można było tym najuboższym zrobić małe paczuszki od zajączka, bo te rodziny i tak mają ograniczone możliwości finansowe, a w obecnej sytuacji każdy liczy się w tych rodzinach z każdą złotówka... Nie dla siebie a dla tych dzieciaków... Nie ważne ile dzieci jest w rodzinie... To jednak są święta i jaka kwota nie zostałaby wydana na zrobienie dla dzieci zająca ze słodkościami i owocami to potem może zabraknąć tym rodzinom na środki niezbędne do zachowania form ostrożności by nie zachorować. Czy chodźby rozeznać się w sytuacji czy dzieci z ubogich rodzin mają sprzęt do nauczania zdalnego. Jak nie może pomóc w formie zakupu tego typu sprzętu. Wystarczy chcieć a ta pomoc nie pójdzie na marne a zaowocuje w efektach późniejszego wykształcenia. Nie koniecznie musza być to nowe sprzęty. A nie pożyczanie dzieciom. A sprzęt pracując może się przegrzać zepsuc i kto za to zapłaci. Dodatkowo dodajmy ze ludzkie języki są długie a uszy słyszą wszystko co nie tyczy ich samych a potem toczą się dyskusje przy dzieciach, i dochodzi do szykanowania np. Lepiej kupić tym dzieciakom używany sprawny sprzęt do pracy która nie skończy się na nauce zdalnej. Jest wiele zastosowań np komputerów w domu które są pomocne w nauce. No ale po co się wysilać niedługo kadencja się kończy im więcej pieniedzy Wójt nie wykorzysta dla społeczeństwa, tym sam potem wiecej zyska. WSTYD JAKICH MALO. Ci seniorzy kiedyś niejednokrotnie bronili tego kraju, walczyli z wszelką tyranią, narzucaniem jakiś zasad, oddali kawał swojego życia by między innymi Pa Wójt mógł zasiadać w Gminie na wysokim szczeblu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. GłosLuduGminy #2903844 | 31.60.*.* 10 kwi 2020 14:41

   Bardziej mnie ciekawi kto zainteresuje się faktem, że w gminie Wieczfnia Kościelna Wójt i współpracownicy nie wyszli z żadną formą pomocy dla mieszkańców. Krążąc po gminie w celach prywatnych w kolejkach słychać tylko wszędzie wzmianki ze każdej gminie, miascie etc władze tych że m.in gmin i miast radni wiosek, sołtysi. Wszelkie osoby piastujące jakieś stanowisko urzędowe, których m.in zadaniem jest pomoc mieszkańcom tych małych społeczności... A na Gminie Wieczfnia zupełnie nic. Żadnej pomocy w formie darmowych środków pomagających zachować w czasie epidemi jakiś form ostrożności. Żadnych form pomocy dla najuboższych w kwestii podarowania jakąś forma lekarstw na zwiększenie odporności. Żadnych form pomocy jednorazowych finansowych jako świąteczny prezent. Zero pomocy chodźby poprzez zorganizowanie pomocy harhtatywnie dla tych osób w starszym wieku najbardziej narzonych na zachorowanie. Zero skromnych pączek z jakimiś tam słodkościami dla dzieci z tych rodzin w których jednak możliwości finansowe są ograniczone. A zauważmy ze bodajże gmina Wieczfnia to największa, bądź jedna z największych gmin powiatu mlawskiego. Z tego co wiem komunikacja autobusowa jest ograniczona bardzo bardzo bardzo. A Pan Wójt nie pomyślał o tym że przecież gmina auto posiada można dla seniorów dwa razy w miesiącu zorganizować formę pomocy że te dwa dni w miesiącu seniorzy mogą przyjść dać np recepty z lekami do wykupienia. A seniorzy przy odbiorze lekow sumę wydana na te leki zwrócą. Do każdej recepty pobrać fakturę zgodna z danymi na recepcie u każdego seniora. Ale nie będą sami musieli po leki jeździć do miasta, szukać transportu, chodzić w śród większych grup osób, i narażać się każdorazowo na to że zachorują. Gmina z Gminnych funduszy wyda tylko dwa razy w miesiącu na koszty paliwa do miasta i spowrotem. Podobnie powinno być na wsiach podlegających pod gmine z ta różnica że Wójt powinien zorganizować na wsich gminnych to z taką różnica że zajmowali by się tym odpowiedni sołtysi i radni. Ktoś pomyślał wogole o tym, żeby zorganizować coś takiego jak rozmowa z osobami, które chorują na różne choroby, którzy są w tej częściu ludzi ubogich bądź z bardzo niskim dochodem, z seniorami, którzy w obecnej sytuacji potrzebują tej pomocy najbardziej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. ANDRZEJ #2897618 | 83.6.*.* 1 kwi 2020 09:50

   jA wiem że dziś jest 1 kwietnia--ale czy to prawda że z portalu odchodzi ten WYBITNY DIENNIKARZ SZYMON WYROSTEK.?????

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)