Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Mława contra koronawirus – raport 17.03.2020 r.

2020-03-18 11:00:47 (ost. akt: 2020-03-18 08:48:51)

Podziel się:

Burmistrz Mławy apeluje, aby ograniczyć kontakty bezpośrednie. Uczniowie uczą się zdalnie, korzystając z usług e-learningowych. W piekarniach są zapasy mąki, a harcerze wspierają pracowników MOPS-u w robieniu zakupów potrzebującym. Miasto przygotowało ulotkę z ważnymi informacjami – można ją pobrać ze strony.

– Potraktujmy koronawirusa bardzo poważnie. Jeśli jest taka możliwość, proszę, abyście Państwo pozostali w domach. Taka odpowiedzialna postawa wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich – zachęca burmistrz Sławomir Kowalewski.

W szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Mława, jest prowadzone nauczanie na odległość. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej nauczyciele są zobowiązani do prowadzenia zdalnego nauczania. Realizując to, korzystają m.in z systemu Librus. Elektroniczną formę edukacji prowadzą zarówno nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej jak i nauczyciele przedmiotów klas IV-VIII. W każdej szkole zgodnie z wytycznymi dyrekcji.

Od dziś harcerze ZHP Hufca Mława wspierają pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie w niesieniu pomocy osobom z grup największego ryzyka: seniorom, chorym leczonym onkologicznie, ludziom niesamodzielnym. MOPS kilka dni temu uruchomił specjalny numer telefonu: 512 578 058, na który mogą dzwonić osoby potrzebujące pomocy. Współdziałanie druhów ZHP sprawi, że pomoc w zakresie dokonywania zakupów artykułów spożywczych i leków będzie przebiegać jeszcze sprawniej.

Burmistrz Miasta Mława zlecił opracowanie i druk ulotki, zawierającej ważne informacje i numery telefonów kontaktowych, na które można zgłaszać prawdopodobne przypadki zakażeń wirusem COVID-19. Ulotki będą kolportowane wśród mieszkańców Mławy.

Przypominamy: jeśli w ciągu ostatnich 14 dni ktoś miał kontakt z osobą, która potencjalnie może być zarażona KORONAWIRUSEM, i zaobserwował u siebie następujące objawy: gorączkę, kaszel, duszności oraz problemy z oddychaniem, powinien powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Mławie, dzwoniąc pod jeden z numerów tel.: 23 654 35 73 lub 23 654 33 36, popołudniami i w weekendy – 603 321 946. Broszurę informacyjną załączamy w pliku do pobrania.

Burmistrz Miasta Mława zebrał informacje od piekarni działających na terenie miasta Mława. Firmy są odpowiednio zaopatrzone w mąkę i inne niezbędne produkty. Reglamentację swoich wyrobów prowadziły tylko czasowo, w ubiegłym tygodniu, gdy popyt – wywołany niepokojącymi informacjami – przybrał irracjonalną formę.

UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB