Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Koronawirus. Wsparcie dla seniorów

2020-03-18 08:10:24 (ost. akt: 2020-03-18 08:44:19)

Podziel się:

Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się seniorzy, którzy powinni teraz szczególnie na siebie uważać.

Wsparcie dla seniorów oferuje m.in. Gmina Radzanów. - Osoby starsze i samotne potrzebują dziś naszego wsparcia, jak nigdy dotąd. Bądźmy solidarni i zaopiekujmy się sąsiadami-seniorami. Wiem, że nie trzeba was specjalnie namawiać na dzielenie się dobrem i wiem, że ta pomoc w różnych formach już ruszyła. Dziękuję za Wasze wielkie serca. Dbajmy i uważajmy na siebie nawzajem. Urząd Gminy Radzanów pragnie zaoferować pomoc tym właśnie osobom. Szanowni seniorzy, pozostańcie w domach, my zrobimy dla Was potrzebne zakupy w sklepie lub aptece. Wszelkie zgłoszenia prosimy kierować pod nr. 23 679 80 79 lub 517 334 297 - czytamy na facebooku Gminy Radzanów.

Pomoc można uzyskać również od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, kontaktując się pod numerem telefonu: 512 578 058. Osoby niesamodzielne lub inne z grupy ryzyka otrzymają wsparcie od pracowników MOPS, którzy współpracują wraz z harcerzami Chorągwi Mazowieckiej ZHP Hufca Mława.

Swoją pomoc zadeklarowali również dwaj przewodniczący mławskich osiedli.

Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy napisał na swoim facebooku: „Służę pomocą w sprawienia zrobienia zakupów lub załatwienia innych niezbędnych spraw.Jestem do dyspozycji pod numerem telefonu: 515-460-949. Zachęcam do oferowania pomocy osobom starszym, które są najbardziej narażone w obecnej sytuacji”.

Wsparcie dla seniorów oferuje także przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych, Szymon Wyrostek. Można się z nim kontaktować pod numerem telefonu:507-64-23-23, a także drogą mailową: osiedle.mlodych15@wp.pl.

To słuszna inicjatywa, ponieważ duże skupiska ludzi, jakie mogą tworzyć się w sklepach spożywczych, to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB