Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

2020-03-06 16:00:42 (ost. akt: 2020-03-06 08:56:13)

Podziel się:

Dnia 4 marca 2020 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz osiemnasty – dwa pierwsze miały zasięg miejski.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce lub pracy literackiej pt. Miłość nigdy się nie skończy. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom.
Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: „Pod wieczór życia będziemy sądzenie z miłości.”

Grupa artystów – uczniowie klasy 8b - zaprezentowała program słowno – muzyczny wzbogacony o prezentację. Występ rozpoczęli prezenterzy wiadomości, którzy podali najaktualniejsze i jednocześnie najbardziej dramatyczne fakty z kraju i ze świata. Następnie na scenie pojawili się samotni, obojętni, zagubieni i nieszczęśliwi ludzie, którzy w tym jakże „dziwnym świecie” pełnym zła i nienawiści próbowali odnaleźć dobro i miłość.

Artyści przekonywali, że jedynym lekarstwem na najcięższą i najstraszniejszą chorobę XXI wieku – nienawiść - jest miłość… cierpliwa… łaskawa, która współweseli się z prawdą. Apelowali, abyśmy nigdy nie zatracili swojego człowieczeństwa i nie odrzucili swej wrażliwości, usprawiedliwiając się nieludzkimi czasami. Przekonywali, iż do szczęścia nie potrzeba aż tyle, ile niektórzy przypuszczają oraz zawsze istnieje jakiś powód, by być szczęśliwym, by uśmiechnąć się do drugiego człowieka i podarować mu dobro.
Czar poezji, urzekające melodie, taniec oraz piękna oprawa sceniczna sprawiły, że zaprezentowany program spotkał się z życzliwym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności.

Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta - Jarosław Trześniewski – Kwiecień, za prace literackie przyznało trzy nagrody oraz dwa wyróżnienia. Natomiast w konkursie poetyckim komisja przyznała trzy nagrody oraz sześć wyróżnień. Prace literackie były oryginalne, czasami zaskakujące, pisane barwnym stylem, zdradzające potencjał drzemiących talentów. Natomiast wyłonione utwory poetyckie zasługiwały na miano perełek.

Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 11 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku.

Laureaci konkursu literackiego
I miejsce
Natalia Boras SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Urszula Szynaka
II miejsce
Zuzanna Rozkosz SP w Windykach, opiekun p. Agnieszka Sobotka
III miejsce
Aleksander Burchacki SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Sylwia Grabowska
Wyróżnienia
Faustyka Kosek SP nr 2 w Mławie, opiekun p. Natasza Dmuchowska
Aleksandra Paprotna SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Joanna Kowalska
Laureaci konkursu poetyckiego
I miejsce
Anna Grzegorczyk SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Urszula Szynaka
II miejsce
Natalia Marciniak SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Monika Sobotka
III miejsce
Zofia Pańczuk SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Sylwia Grabowska

Wyróżnienia:
Dominik Dąbrowski SP nr 6 w Mławie, opiekun p. Irena Kalczyńska
Piotr Dąbrowski SP nr 6 w Mławie, opiekun p. Iwona Maciak
Krystian Budzichowski ZPO w Szreńsku, opiekun p. Katarzyna Obrębska
Maja Maliszewska SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Urszula Szynaka
Julia Gąsiorowska SP w Bogurzynie, opiekun p. Katarzyna Przybyłowska
Julia Kowalska SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Agnieszka KaczerskaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB