Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Apel o pomoc dla osób bezdomnych

2020-02-20 08:20:00 (ost. akt: 2020-02-19 12:49:26)

Autor zdjęcia: Grupa Zalewski Patrol

Podziel się:

Grupa Zalewski apeluje do mieszkańców Mławy i Działdowa o zwracanie uwagi na osoby bezdomne lub samotne-starsze, które przebywają w dosyć trudnych warunkach mieszkaniowych np.przy braku ogrzewania.

- Jest to apel szczególny z uwagi na to, że zima w tym roku dotychczas przebiega „łagodnie”, a to powoduje, że wiele osób bezdomnych nie zdecydowało się na wyjazd do ośrodków pobytu dziennego lub też rozpoczyna powrót z ośrodków do wcześniejszych miejsc koczowania jakimi zazwyczaj są pustostany - mówi Mariusz Zalewski, założyciel i szef Grupy Zalewski Patrol.
W najbliższych dniach możemy spodziewać się dużego spadku temperatury, a należy podkreślić, że wciąż mamy bardzo zimne noce, które zagrażają życiu ludzi.
- Widzisz osobę bezdomną lub potrzebującą pomocy? Zadzwoń pod alarmowy numer 997 lub 112 albo wyślij sms-a na numer 690 130 139 do Grupy Zalewski. Oddzwonimy. Wszystkim informatorom zapewniamy anonimowość! - dodaje szef Grupy Zalewski Patrol.
Przypominamy, że wolontariusze Grupy Zalewski Patrol działają na terenie dwóch powiatów mławskiego i działdowskiego. Organizują szereg akcji, które mają na celu pomoc osobom bezdomny, niezależnie od pory roku. Realizują częste patrole do miejsc, w których mogą przebywać osoby bez dachu nad głową. Oprócz pomocy doraźnej wolontariusze dostarczają bezdomnym m.in. jedzenie i wodę do picia.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB