Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Wypadek na Al. Piłsudskiego, ranny 14-letni pieszy. Policja apeluje o ostrożność.

2020-02-19 11:33:14 (ost. akt: 2020-02-19 11:38:34)

Podziel się:

Trwają ustalenia policji w sprawie wypadku, w którym ranny został 14-letni chłopiec. Dziecko zostało potracone na przejściu dla pieszych. Chłopiec przechodził przez pasy razem z mamą. Do zdarzenia doszło wczoraj, o godz. 18.10 na Al. Piłsudskiego w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Słowackiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia, 14-letni chłopiec, mieszkaniec Mławy, wraz z mamą oczekiwali na możliwość przejścia przez jednię w kierunku ul. Słowackiego. Jadący w kierunku ul. Z. Morawskiej, kierowca Opla Vectry, zatrzymał się przed przejściem, by umożliwić pieszym bezpieczne przejście. Chłopiec szedł pierwszy , został potrącony przez kierującego samochodem marki Peugeot 307, który jechał w kierunku centrum. Peugeotem kierował 46-letni mieszkaniec pow. mławskiego, był trzeźwy. Ranny chłopiec został przetransportowany do szpitala w Ciechanowie. Kierowcy peugeota zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje – przejście dla pieszych to miejsce, w którym zarówno piesi jak i kierujący powinni zachować maksymalną ostrożność - chwila nieuwagi może kosztować zdrowie a nawet życie. Kierowco, zbliżając się do przejścia zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli widzisz oczekujących na przejście pieszych, zatrzymaj się, gdy zauważyłeś że pojazdy na drugim pasie przepuszczają pieszych – zatrzymaj się! Nie ruszaj w drogę, gdy szyby auta są zaparowane lub oblodzone. Dokładnie przygotuj auto do jazdy. Jeśli czujesz się zmęczony, rozkojarzony – nie wsiadaj za kierownicę.

Pieszego także obowiązują zasady dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania szczególnej ostrożności. Nawet jeśli auto na jednym z pasów ruchu zatrzymało się, by nas przepuścić, upewnijmy się że pojazd jadący z naprzeciwka zrobi to samo. Potrącenia pieszych często kończą się tragicznie – i nie ma znaczenia, że pieszy akurat miał pierwszeństwo. Zanim wejdziesz na przejście upewnij się, że jest to bezpieczne i jesteś widoczny. Schowaj telefon do kieszeni, wyjmij słuchawki z uszu i nigdy nie zachowuj się tak, jakby kierowca mógł się zatrzymać w jednej sekundzie ! Nie przebiegaj przez jezdnię. Zachowaj tym większa ostrożność jeśli zapada zmrok, pada deszcz, jest ślisko. Używaj elementów odblaskowych – także w mieście! Pamiętaj, że Ty także odpowiadasz za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magdalena #2871688 | 83.4.*.* 19 lut 2020 12:28

    Bardzo uprzejmie poproszę rodziców chłopca potrąconego o kontakt lub kogoś z rodziny bądź kto ma kontakt mój e-mail; magdalenakowalczyk117@o2.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz