Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Ferie zimowe we Wieczfni Kościelnej

2020-02-13 08:58:31 (ost. akt: 2020-02-13 09:42:33)

Autor zdjęcia: UG Wieczfnia Kościelna

Podziel się:

Trwają ferie zimowe we Wieczfni Kościelnej. Dzieci i młodzież miały już okazję spróbować swoich sił w kuchni. Nie brakowało także wspólnego oglądania filmu oraz spektaklu kukiełkowego.

Pierwszy dzień rozpoczął się od warsztatów muzycznych z kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej, Panem Tomaszem Wesołowskim. Uczestnicy spotkania poznali instrumenty dęte drewniane takie jak: flet, klarnet oraz saksofon. Potem przyszedł czas na zajęcia kulinarne, nad którymi czuwała Pani Elżbieta Sieczka - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich we Wieczfni Kościelnej. Mali kucharze przystąpili do wypieku gofrów. Pracy wystarczyło dla każdego. Było odmierzanie mąki, ubijanie piany, mieszanie składników i krojenie owoców. Potem przyszedł czas na ozdabianie wypieków i degustację.


Drugiego dnia grupa grała w bingo i kolorowała obrazki. Gdy ich prace były już gotowe, opiekunowie uruchomili aplikację quiver, która je „ożywiła". Dzięki temu uczestnicy zajęć oglądali lot ptaków, grali w koszykówkę i znaleźli się na statku piratów. Tego dnia nie brakowało także programowania z robotami Photon. Na koniec wszyscy obejrzeli film „Cudowny chłopak".

Trzeciego dnia ferii dzieci spotkały się z przedstawicielami policji, którzy przypomnieli im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślili również, jak ważne jest zachowanie ostrożności w sieci. Ponadto dzieci obejrzały radiowóz oraz sprzęt niezbędny policjantom podczas codziennej służby. Po spotkaniu czekał na nie pouczający spektakl kukiełkowy pt. „Kruszynka", który uświadomił im jak ważna jest wartość przyjaźni, zrozumienie, akceptacja, a także pomoc potrzebującym. To jednak nie koniec atrakcji przewidzianych na trzeci dzień ferii. Uczestnicy zajęć wykonywali także owocowo - warzywną wyklejankę. grali w głuchy telefon oraz w grę państwa - miasta. Z pewnością nie mogli narzekać na nudę.
Źródło: UG Wieczfnia KościelnaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB