Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Wypadek samochodowy pod Załężem [OFICJALNE INFORMACJE]

2020-02-12 21:01:41 (ost. akt: 2020-02-13 13:22:10)
W wypadku ucierpiała jedna osoba

W wypadku ucierpiała jedna osoba

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranny został 74-letni kierowca. Do wypadku doszło 12 lutego, o godz. 18.00 na drodze relacji Wieczfnia Kościelna – Załęże.

- Na odcinku około 2 kilometrów stoją dwa uszkodzone pojazdy. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby, które samodzielnie opuściły pojazdy - mówi Jacek Dryll, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Jedna osoba została poszkodowana, Doznała urazu głowy. Pomocy medycznej udzielił jej zespół ratownictwa medycznego. Ruch odbywał się wahadłowo.

Straż pożarna zabezpieczała miejsce zdarzenia, Zastęp OSP Wieczfnia przed przyjazdem pogotowia udzielał pomocy poszkodowanemu i odłączył zasilanie w uszkodzonych pojazdach.

- Zadysponowane jednostki tj. dwa zastępy PSP Mława i dwa OSP Wieczfnia Kościelna oświetlały teren zdarzenia. Na miejscu był obecny również patrol
policji - dodaje Jacek Dryll z KP PSP Mława.

AKTUALIZACJA
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Caddy, 74- letni mieszkaniec Mławy, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi do rowu a następnie znalazł się z powrotem na pasie jezdni. Policja ustala przebieg i przyczyny zdarzenia. Kierowca doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – opady deszczu i śniegu, ograniczona widoczność na drodze - głównie w porze wieczornej, nocnej oraz wczesnym ranem, to sytuacje w których kierujący powinni zachować szczególną uwagę. Wyjątkowa w tym roku zima osłabiła czujność kierowców. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB