Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Premiera tomiku poezji „podRóże” Anny Sowy - Matalińskiej

2020-02-16 08:20:00 (ost. akt: 2020-02-12 10:16:50)

Autor zdjęcia: GBP Stupsk

Podziel się:

W czwartek, 6 lutego w sali Urzędu Gminy w Stupsku odbyła się uroczysta premiera tomiku poezji Anny Sowy-Matalińskiej „podRóże”, poetki należącej do Grupy „Nasza Poezja - pisz lub czytaj”.

W Urzędzie Gminy w Stupsku Mazowieckim odbyło się spotkanie literackie z Anną Sowa-Matalińską, poetką należącą do Grupy „Nasza Poezja - pisz lub czytaj”. Głównym powodem uroczystości była promocja tomiku poezji pt. „podRóże”. Tytuł ten symbolizuje egzystencjalną podróż człowieka przez życie. Właśnie w taką podróż autorka zabrała uczestników spotkania. Zebrani byli zachwyceni jej twórczością i z przyjemnością zatracili się w poezji, którą przedstawiły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych. Tego wieczoru nie zabrakło również oprawy muzycznej, która podkreśliła charakter spotkania i wprowadziła sympatyków poezji w niezwykły nastrój. O odpowiednią muzykę i śpiew zadbała Iza Miłoszewska.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Stupsk Jacek Świderski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych Jacek Wiśniewski, SDKS z Działdowa, Prezes Stowarzyszenia Renata Buczyńska, Krystyna Sztramska, Elżbieta Zakrzewska , Iwona Cherej, Artur Dębski Artuross De ze Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej, Cezary Sala, Bożena Sala, Wiesława Palewska oraz członkowie Grupy„ Nasza Poezja Pisz lub czytaj ”. Na sali nie zabrakło także Krystyny Kaszubskiej, Anety Kaszubskiej, wieloletniej nauczycielki w szkole podstawowej w Szawłach Alicji Rychcik, a także wielu innych szacownych gości.
Źródło: GBP Stupsk


Anna Sowa - Matalińska - urodziła się w 1976 roku. Mieszka w Mławie. Zawodowo - nauczycielka z wieloletnim stażem. Poezją pasjonuje się od dawna. Jesienią 2018 r. wstąpiła do Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Zadebiutowała w listopadzie, tego samego roku, w antologii „Wiek wolności w strofach” wydanej przez związek z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski. Należy do mławskiej grupy poetyckiej „Nasza poezja - pisz lub czytaj”. Prezentuje swoją twórczość podczas wystaw i spotkań literackich. „podRÓŻE” to jej pierwszy autorski tomik.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB