Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Zajęcia Zimowe w Lipowcu Kościelnym

2020-02-12 09:17:35 (ost. akt: 2020-02-12 10:02:51)

Autor zdjęcia: GCKSiR Lipowiec Kościelny

Podziel się:

W poniedziałek, 10 lutego rozpoczęły się Zajęcia Zimowe w Lipowcu Kościelnym. To dopiero początek, a dzieci już miały okazję korzystać z wielu atrakcji.

Pierwszego dnia uczestnicy zajęć poznawali się i integrowali. Zostali podzieleni na grupy, a każda z nich dostała swoją wyjątkową nazwę. To jednak nie wszystko! Tego dnia dzieci odwiedziły również Straż Pożarną w Mławie. Dzięki wycieczce zrozumiały specyfikę trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz obejrzały sprzęt pożarniczy i wozy strażackie. Chętni mogli usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, czy potrzymać wąż. Przede wszystkim jednak uczestnicy nabyli umiejętności niezbędne w sytuacjach zagrożenia oraz zdobyli wiedzę z zakresu edukacji przeciwpożarowej.
Każdy bardzo dokładnie przyswoił sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112.

Drugi dzień Zajęć Zimowych upłynął pod hasłem sportu. Nie brakowało zabaw ruchowych i wspólnego tańca. Dzięki aktywności fizycznej różne grupy wiekowe mogły się bez problemu zintegrować. Celem zajęć było również kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach, grając w siatkówkę, piłkę nożną koszykówkę, hokeja, czy też pokonując tor przeszkód.
Źródło: GCKSiR Lipowiec Kościelny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB