Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Padła ofiarą kradzieży w markecie. Policja ostrzega przed kieszonkowcami

2020-02-10 13:02:58 (ost. akt: 2020-02-10 14:34:21)

Podziel się:

Mieszkanka Mławy, w jednym z marketów przy ul. Sienkiewicza w Mławie straciła portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Kobieta prawdopodobnie padła ofiarą kieszonkowca. Trwają czynności policji.

Do zdarzenia doszło w piątek, 7 lutego. 55- letnia mławianka, zajęta robieniem zakupów w markecie, po pewnym czasie zorientowała się, że z wnętrza torebki, którą przewiesiła przez ramię, zniknął portfel, w którym trzymała dowód osobisty, prawo jazdy, kartę bankomatową i pieniądze. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – Robiąc zakupy, pamiętajmy by chronić swój portfel, kluczyki od samochodu, telefon. Ich utrata wiąże się z poważnymi kłopotami. Trzymanie wartościowych przedmiotów w kieszeni spodni, zewnętrznej kieszeni kurtki czy w otwartej torbie, to sytuacje chętnie wykorzystywane przez złodzieja. Kieszonkowcy działają na ogół w kilkuosobowych grupach. Zanim zdecydują o kradzieży, obserwują swoją ofiarę. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie – na to właśnie czeka złodziej.

Jak zatem oblać test na ofiarę kradzieży – być uważnym, reagować na każde potrącenie, przypadkowe dotknięcie, trzymać blisko torebkę, sprawdzać, czy jest zapięta, być uważnym w sytuacjach, gdy ktoś odciąga uwagę na przykład kłótnią z obsługa sklepu, rozrzuceniem towaru itp.

Pamiętaj – nigdy nie przechowuj w portfelu wszystkiego co cenne, a zatem dokumentów i kart bankomatowych. Jeśli stracisz portfel – stracisz za jednym razem wszystkie te rzeczy. Jeśli straciłeś dokumenty, pamiętaj by jak najszybciej zastrzec je w banku. Pomocna będzie strona https://dokumentyzastrzezone.pl/
KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB