Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Policjanci ruchu drogowego podsumowali działania NURD. Ukarano 8 pieszych

2020-02-07 11:00:10 (ost. akt: 2020-02-07 11:05:57)

Podziel się:

Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone wczoraj działania prewencyjne pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących, względem pieszych. Podczas działań policjanci zastosowali pouczenia wobec 13 pieszych. W najbardziej rażących przypadkach naruszenia przepisów ruchu drogowego przez pieszego, policjanci stosowali mandatami. Ukarano w ten sposób 8 pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego użytkownika – a zatem także pieszego. Wtargnięcie na jezdnię lub przejście, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, nieużywanie elementów odblaskowych, to sytuacje które mogą się zakończyć groźnym wypadkiem.

Na szczególne potępienie zasługują sytuacje, w którym pieszy mający pod opieką dziecko, popełnia wykroczenia drogowe. Nie tylko naraża siebie i dziecko na niebezpieczeństwo ale daje przykład niewłaściwego zachowania, które dziecko może powtórzyć.
IP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Emeryt #2866188 | 83.17.*.* 11 lut 2020 09:14

    Ale się spracowali. Ha ha ha

    ! - + odpowiedz na ten komentarz