Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Jadwiga Matys: Nasze osiedle latem jest często odwiedzane przez rowerzystów

2020-02-09 08:20:00 (ost. akt: 2020-02-05 11:09:02)

Podziel się:

Jadwiga Matys funkcję przewodniczącej Zarządu Osiedla nr 11 Piekiełko sprawuje po raz pierwszy. Dzięki poparciu mieszkańców ma w planach realizację różnych inwestycji na swoim osiedlu.

- Dlaczego zdecydowała się Pani zostać przewodniczącą zarządu osiedla?
- Zdecydowałam się zostać Przewodniczącą Osiedla Piekiełko, ponieważ jestem mieszkanką tej dzielnicy. Dostałam poparcie mieszkańców. Chciałbym mieć wpływ na inwestycje, jakie można tu zrealizować.

- Którą kadencję obecnie Pani sprawuje?
- Funkcję Przewodniczącej Osiedla pełnię pierwszą kadencję.

- Najważniejsze potrzeby osiedla?
- Do najważniejszych potrzeb mogę zaliczyć modernizację dróg wraz z chodnikami i oświetleniem na terenie Osiedla Piekiełko. Jesteśmy Osiedlem często odwiedzanym zwłaszcza latem przez rowerzystów. Może udałoby się wygospodarować fundusze na ścieżkę rowerową przez las. Kolejną ważną potrzebą jest budowa placu zabaw dla najmłodszych.

- Największy sukces zarządu osiedla to?
- Sukcesem dotychczasowych zarządów była inwestycja polegająca na stworzeniu strefy relaksu dla dorosłych. Postawiony został drugi przystanek autobusowy.

- Ilu członków liczy zarząd osiedla? Jak się Pani z nimi współpracuje?
- Obecnie zarząd osiedla liczy trzy osoby. Współpraca układa się dobrze.

- Pełnienie funkcji przewodniczącej wymaga poświęcenia dodatkowego czasu. Czym zajmuje się Pani zawodowo i jak Pani godzi te sobą te obowiązki?
- Prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuję się ubezpieczeniami. Prowadzenie działalności pozwala mi na elastyczny czas pracy, dlatego mogę pogodzić moje obowiązki zawodowe z obowiązkami przewodniczącej osiedla.

- Jak często odbywają się spotkania zarządu i ogólne mieszkańców?
- Do chwili obecnej odbyło się jedno spotkanie z mieszkańcami. Planuję cykliczne zebrania raz na kwartał.

- O czym dyskutujecie podczas takich spotkań?
- Podczas spotkania zarządu i mieszkańców omawialiśmy sprawy bieżące. Dyskutowaliśmy o nowych inwestycjach, które mogą poprawić jakość życia mieszkańców.

- Jak układa się współpraca z władzami miasta oraz z pozostałymi przewodniczącymi osiedli?
- W czasie sprawowania mojej krótkiej kadencji współpraca z władzami Miasta układa się bez zastrzeżeń. Z pozostałymi przewodniczącymi mam okazję się spotkać na Sesji Rady Miasta.

- Bliże i dalsze plany działań na osiedlu?
- W najbliższym czasie planuję skierować moje działanie, aby na naszym osiedlu powstał plac zabaw dla dzieci. W dłuższej perspektywie czasu będę działać w kierunku gruntowej modernizacji drogi od ulicy Studzieniec do końca ulic Piekiełko i Okrężna.

Ulice w granicach osiedla:
Piekiełko, Okrężna, Zimnocha

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB