Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Piękno polskich gór w Galerii „13”

2020-01-15 16:00:00 (ost. akt: 2020-01-15 13:22:47)

Podziel się:

Galeria „13” dwudziesty rok działalności rozpocznie od zaprezentowania wystawy związanej z polskimi górami. Wernisaż pt. „Polskie góry w obiektywie Ireneusza Turowskiego - Cztery pory roku”, odbędzie się w piątek 17 stycznia o godz. 18: 00.

Wystawa została podzielona na trzy części.Pierwsza fotograficzna obejmuje 57 zdjęć kolorowych ale także w sepii i czarno białych, wykonanych przez autora po 2010r., aparatem Nicon D 5000, przedstawiające w bardzo ciekawy i kompleksowy sposób nasze polskie masywy górskie: Beskidy, Bieszczady, Sudety i Tatry. Począwszy od krajobrazów, po przez florę i faunę a skończywszy na architekturze. Wielką zaletą wystawy jest to że fotogramy zostały zrobione w różnych porach roku i dnia, co daje niepowtarzalny urok w postaci wszelakich barw, kolorów, odcieni oraz niesamowitych prostych i złożonych kształtów. Od surowości do ciepła bijącego ze zdęć.

Druga dokumentalna to wydawnictwa w postaci albumów, książek, map i przewodników miejscowości górskich i uzdrowiskowych, szlaków turystycznych, rezerwatów przyrody schronisk itp.
Trzecia to prezentacja podstawowego sprzętu górskiego w postaci ubioru, butów, plecaka, raków, rakiet śnieżnych, kijków itp., a także dyplomów i oznaczeń górskich.

Ireneusz Turowski urodzony w Lesznie. Mieszkaniec m.in. Legnicy, Gliwic, Wrocławia a od nie dawna Mławy. Technik budowlany i absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale nauk społecznych. Emerytowany oficer policji. Czynnie uprawia sport bieganie, rower, sztuki walki. Jego zainteresowania to muzyka klasyczna z okresu baroku, muzyka góralska i poezja śpiewana. Kolekcjoner płyt winylowych i pamiątek związanych z górami. Od najmłodszych lat miłośnik gór i wycieczek pieszych i rowerowych oraz fotografii przyrodniczej. Na szlakach najlepiej czuje się ze swoimi przyjaciółmi. Pierwsze swoje zdjęcia wykonywał aparatem AMI 66. Oznaczony brązową, srebrną i złotą Górską Oznaką Turystyczną a także zasłużony honorowy dawca krwi.
W programie spotkania znajdzie się przedstawienie sylwetki autora, prezentacja zdjęć i innych części wystawy przez fotografa. Będzie także mini koncert muzyczny, chwila z poezją. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku, lampki szampana i zwyczajowego konkursu. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia przychodni do 13 lutego br.
Polecam i zapraszam wszystkich miłośników gór i nie tylko. Janusz Dębski - opiekun Galerii 13.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2850468 | 77.111.*.* 16 sty 2020 14:47

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

    ! - + odpowiedz na ten komentarz